"To: Rozdział 2" - twórcy horroru o "manipulacjach i perwersjach" Pennywise'a

24.07.2019 12:54
To: Rozdział 2|undefined Fot. kadr z filmu To: Rozdział 2

Andy i Barbara Muschietti wypowiedzieli się na temat tego, jak Pennywise zmieni się w horrorze "To: Rozdział 2". Tańczący Klaun ma być jeszcze straszniejszy niż dotąd.

Wielkimi krokami zbliża się premiera sequela kasowego horroru z 2017 roku pod tytułem "To". W nowej adaptacji słynnej powieści grozy Stephena Kinga, historia została rozbita na dwie części. W filmie sprzed dwóch lat widzowie mieli okazję zobaczyć pierwszą konfrontację głównych bohaterów z przerażającym klaunem, który pożera dzieci. Akcja "To: Rozdział 2" rozgrywa się 27 lat później i Klub Frajerów powróci do Derry jako dorośli. Pennywise będzie więc musiał zmienić nieco repertuar swoich koszmarnych sztuczek.

"To: Rozdział 2" - Andres Muschietti o metamorfozie Pennywise'a

Podczas San Diego Comic Con 2019 studio Warner Bros. zaprezentowało finałowy zwiastun nadchodzącego horroru. Na imprezie obecny był reżyser filmu Andres Muschietti oraz jego siostra Barbara Muschietti, która wyprodukowała obie części "To". W wywiadzie dla portalu Collider filmowcy zdradzili, jak zmieni się Tańczący Klaun, w którego ponownie wcielił się Bill Skarsgård.

O powrocie gadaliśmy przez wiele godzin. Dyskutowaliśmy długo z Billem o jego postaci. W tej części Pennywise będzie miał większe, szersze plany wobec Derry. Upewni się, że powróci ze szczególny i bardzo skonkretyzowanym uczuciem zemsty w stosunku do Frajerów i tak narodzi się jego większy plan. To krok naprzód w porównaniu z pierwszą częścią i zaraz pogłębione podejście do manipulacji i perwersji oraz przebiegłości i inteligencji klauna.

Pennywise będzie musiał dostosować się do swoich przeciwników, którzy wciągu prawie 30 lat stali się dorosłymi, którzy boją się zupełnie innych rzeczy niż kilkunastoletnie dzieci.

Nie ma tu przeintelektualizowania. Uważam, że są za to bardzo relatywne formy strachu. Wszyscy Frajerzy mają w sobie coś, co czyni ich złożonymi i zranionymi postaciami. Nie powiem, co to jest, ale każdy będzie umiał zrozumieć uosobienie ich dorosłych fobii. Oczywiście występuje też równowaga  - bardziej dosłowny horror i wcielenie w życie tego najgłębszego, najbardziej złożonego poczucia strachu.

Wszyscy, którzy narzekali, że 1. część "To" nie była straszna, być może przekonają się do adaptacji po seansie sequela.

Przeczytaj także

"To: Rozdział 2" - kiedy premiera?

Oprócz Skarsgårda do obsady powrócą dziecięcy aktorzy z 1. części filmu. Na ekranie zobaczymy więc Jaedena Lieberhera, Sophię Lillis, Jeremy'ego Raya Taylora, Finna Wolfharda, Chosena Jacobsa, Jacka Dylana Grazera oraz Wyatta Oleffa. W dorosłe wersje głównych bohaterów wcielą się natomiast James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone i Andy Bean. "To: Rozdział 2" trafi do polskich kin 6 września 2019 roku.

Zobacz też: Pennywise na nowych zdjęciach z planu „To: Rozdział 2”

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.