Tom Hanks zagra Dżepetto w aktorskiej wersji "Pinokia"

06.08.2020 10:09
Tom Hanks zagra Dżepetto w aktorskiej wersji "Pinokia" Fot. MARK RALSTON/AFP/East News

Aktor podobno negocjuje rolę w nadchodzącym filmie Roberta Zemeckisa. "Pinokio" ma być kolejną aktorską adaptacją klasycznych bajek Disneya, które firma skutecznie przygotowuje od ostatnich kilku lat.

Jak podaje Deadline, Tom Hanks obecnie negocjuje rolę Dżepetto w nadchodzącej aktorskiej adaptacji "Pinokia" dla Disneya.

Tom Hanks jako Dżepetto?

Pierwszy raz o projekcie mogliśmy usłyszeć w 2018 roku, kiedy to okazało się, że Robert Zemeckis został wybrany reżyserem projektu. Będzie to kolejny po m.in. "Aladynie", "Pięknej i Bestii" oraz "Królu Lwie" aktorski film inspirowany starymi bajkami Disneya. Te wspomniane produkcje okazały się być bardzo popularne - każda z nich przyniosła ponad miliardowe przychody w światowym box-offisie.

Przeczytaj także

Jeżeli Hanks zgodzi się na udział w filmie Zemeckisa, to będzie ich 4. wspólny projekt. Wcześniej panowie pracowali razem nad "Forrestem Gumpem", "Cast Away: Poza światem" oraz "Ekspresem polarnym". 

Oryginalna disneyowska wersja "Pinokia" została wydana w 1940 roku i bazowała na bajcie Carlo Collodiego o tym samym tytule. Fabułę zna chyba każdy - starszy jegomość o imieniu Dżepetto postanawia wystrugać z drewna piękną lalkę, która za pomocą magii ożywa i przyjmuje imię Pinokio. Dzięki swoim działaniom, odwadze, empatii i altruistycznej postawie lalka w końcu zmienia się w prawdziwego chłopca.

Chris Weitz zajmie się scenariuszem filmu na podstawie książki Collodiego i starej produkcji Disneya. Będzie również producentem projektu razem z Andrew Mianem.

Zanim Hanks stanie się strugaczem lalek, to zagra menadżera Toma Parkera w nadchodzącym filmie biograficznym o Elvisie Presleyu. Na razie data premiery "Pinokio" jest nieznana.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.