Top 5 najpotężniejszych bohaterów Marvel Cinematic Universe

13.03.2019
Aktualizacja: 09.07.2019 11:35
Marvel |undefined Fot. materiały prasowe

Marvel Cinematic Universe świętuje w 2019 roku swoje 11-lecie. Z tej okazji postanowiliśmy porównać potęgę Avengerów i stworzyć listę 5 najmocniejszych herosów należących do MCU.

Już w kwietniu 2019 roku na ekranach zadebiutuje "Avengers: Endgame", czyli film, który będzie kulminacją rozwijanego przez 11 lat filmowego uniwersum Marvela. Produkcja pokaże ostateczny pojedynek między grupą Avengers a przepotężnym Thanosem, który pod koniec "Infinity War" spowodował zniknięcie połowy mieszkańców wszechświata. Te wydarzenia spowodowały, że bohaterowie Marvela będą musieli poszukać pomocy ze strony osób niepochodzących z naszego systemu słonecznego. 

Wśród nich znajdzie się oczywiście Kapitan Marvel, bohaterka wydanego w marcu 2019 roku filmu o tym samym tytule. A kto jeszcze ma jakiekolwiek szanse w walce z Thanosem? Postanowiliśmy przygotować listę 5 najpotężniejszych bohaterów Marvel Cinematic Universe. 

5. Doktor Strange

Pojedynek Strange'a z Thanosem był jednym z najciekawszych wizualnie elementów, które widzieliśmy w finale "Avengers: Infinity War". Poza tym, Najwyższy Czarnoksiężnik jako jeden z nielicznych ludzi na świecie jest w stanie kontrolować Klejnot Nieskończoności - w tym wypadku jest to Klejnot Czasu. To powoduje, że Doktor Strange jest naszym zdaniem 5. najpotężniejszym bohaterem z MCU:

Przeczytaj także

4. Vision

Postać dysponująca Klejnotem Nieskończoności, o ciele stworzonym z wibranium i umyśle, który jest połączeniem mózgów Tony'ego Starka, Bruce'a Bannera, Jarvisa i Ultrona definitywnie zasłużyła na wysokie miejsce. Vision byłby nawet wyżej, gdyby nie jego słabość, którą pokazano w "Infinity War" - w końcu ktoś pokonany przez kosmiczny kij z kolcem nie powinien znaleźć się na podium naszego zestawienia:

3. Scarlet Witch

Wanda Maximoff została zmieniona w superbohaterkę przez Klejnot Nieskończoności. To spowodowało, że potrafi niejako "rozmawiać" z innymi artefaktami, a także manipulować umysłami swoich przeciwników. Oprócz tego w galaktyce jest raczej mało osób, które byłyby w stanie powstrzymywać Thanosa z Rękawicą Nieskończoności tak długo, jak potrafiła ona. To pokazuje, jak potężna jest Scarlet Witch:

2. Thor

Po katharsis, które przeszedł Thor w filmie "Thor: Ragnarok", Bóg Piorunów stał się bardziej potężny, niż kiedykolwiek wcześniej. Do tego dodajmy jeszcze Stormbreakera, który zastąpił jego zaufany młot i okazuje się, że Asgaardczyk nie ma sobie równych. Doskonałym dowodem na to jest końcówka "Infinity War", w której bohater ma nawet szansę zabić Thanosa. Niestety, nie wycelował w głowę. Thorowi naprawdę niewiele zabrakło do miejsca numer 1:

1. Kapitan Marvel

Solowa przygoda Kapitan Marvel była promowana hasłem "Wyżej, dalej, szybciej, więcej". Twórcy dotrzymali słowa i przedstawili definitywnie najpotężniejszą postać w Marvel Cinematic Universe. Carol Danvers nie tylko własnoręcznie pokonała statek pełen Skrulli, ale przeżyła też upadek z orbity oraz własnoręcznie zniszczyła pociski floty Kree. Bohaterka jest tak potężna, że wleciała w kadłub jednego ze statków Oskarżycieli i przebiła go na wylot, powodując jego eksplozję. Naszym zdaniem, gdyby Kapitan Marvel była w "Avengers: Infinity War", to nigdy nie doszłoby do pstryknięcia. 

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.