"Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich z Telekamerą 2020

04.02.2020 14:09
Tomasz Sekielski|undefined Fot. Piotr Molecki/East News

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat "Tylko nie mów nikomu" stworzony przez braci Sekielskich otrzymał Telekamerę.

"Tele Tydzień" po raz kolejny przyznał polskim twórcom Telekamery. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Wśród licznych wyróżnień podczas Telekamer 2020 przyznano także nagrodę dla produkcji roku. Otrzymał ją film dokumentalny Tomasza i Marka Sekielskich.

Tylko nie mów nikomu braci Sekielskich z Telekamerą 2020

Nagrodę Telekamery 2020 za głośny film "Tylko nie mów nikomu" odebrał Marek Sekielski, producent dokumentu. Wyróżnienie wręczyła mu laureatka statuetki z 2019 roku, Anita Werner. Sekielski podziękował ze sceny słowami:

Dziękuję i gratuluję ogromnej odwagi naszym bohaterom, którzy zgodzili się opowiedzieć o swoich traumach, o ogromnych tragediach, które ich spotkały. Chcę podziękować dzisiaj temu, którego tutaj nie ma... Po mniej więcej półtora roku wymyślił, żeby zrobić to za pieniądze od zwykłych, szarych obywateli. Zrobił ten film. Ułożył te klocki w taki sposób, do którego mam zawsze ogromny szacunek.
Przeczytaj także

"Tylko nie mów nikomu" do dnia 4 lutego 2020 roku zanotował przeszło 23 miliony wyświetleń na YouTubie. Film miał swoją premierę 11 maja za pośrednictwem serwisu. Po sukcesie i entuzjastycznym odbiorze produkcji wśród polskich widzów, bracia Sekielscy zapowiedzieli kontynuację filmu. Premiera drugiej części dokumentu została zapowiedziana na pierwszą połowę 2020 roku.

Zobacz też: Bracia Sekielscy zebrali ogromną kwotę na nowy film. Kiedy ruszą zdjęcia do dokumentu? 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.