W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać

Sergiusz Kurczuk
02.11.2018 09:37
W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać Fot. materiały promocyjne

W 2. części "Wonder Woman" zobaczymy znajomą twarz. Według najnowszych informacji, do sequela powróci gwiazda serialu "House of Cards". 

Film "Wonder Woman" w reżyserii Patty Jenkins został okrzyknięty feministycznym kinem superbohaterskim. Chociaż pojawiły się głosy, że to dość naiwny feminizm, miliony dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet na całym świecie zobaczyły w tytułowej bohaterce wzór silnej postaci żeńskiej godny naśladowania. Obecnie trwają pracę nad drugą częścią przygód Diany Prince. Potwierdzono, że do obsady oprócz Gal Gadot powróci inna aktorka słynąca z ról przywódczyń. Chodzi o Robin Wright. 

"Wonder Woman 1984" - Robin Wright ponownie jako generał Antiope 

Jak podaje serwis Variety, w 2. części "Wonder Woman" ponownie pojawi się postać dowódczyni Amazonek. W generał Antiope po raz kolejny wcieli się Robin Wright. Fanów aktorki nie powinno to dziwić, ponieważ artystka słynie z ról twardych bohaterek, a także udziela się społecznie w akcjach, które są związane z prawami kobiet. W 1. części bohaterka Wright poniosła bohaterską śmierć. Akcja nowej "Wonder Woman" dzieje się, jak sugeruje tytuł, w połowie lat 80. XX wieku, czyli czasie rozkwitu ruchów feministycznych. Wright wypowiedziała się na temat swojej roli, nawiązując do tego wątku. 

To będzie ikoniczny czas: mała Wonder Woman w wirze tego ruchu. A co symbolizuje Wonder Woman, stworzona w latach 40.? Sprawiedliwość, równość i mówienie prawdy. Grać w formie wzmocnienia tych cech jako generał Wonder Woman jest naprawdę fantastycznie.

Generał Antiope jest dość ważną postacią w filmie Jenkins. Amazonka stała się jedną z najpotężniejszych wojowniczek Themiscyry. Jest siostrą królowej Hipolity i to właśnie ona była odpowiedzialna za trening młodej Diany. Zginęła w walce z żołnierzami, którzy zaatakowali jej ojczyznę.

Nie wiadomo jak twórcy przywrócą Antiope do życia. Prawdopodobnie zobaczymy tę bohaterkę w retrospekcjach. 

To jednak niejedyna rola Wright w ostatnim czasie, prezentująca silną kobiecą osobowość. Aktorka wystąpiła jako główna bohaterka w finale serialu Netfliksa "House of Cards". W poprzednich sezonach pełniła ważną rolę, ale tym razem zobaczymy ją jako prezydentkę Ameryki. 

"Wonder Woman 1984" - kiedy premiera?

Jak potoczą się dalsze losy Claire Underwood po śmierci jej męża? Fani serialu dowiedzą się niebawem, bo 6. sezon "House of Cards" trafi do oferty Netfliksa już 2 listopada 2018 roku. Na powrót generał Antiope będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Pierwotna data premiery "Wonder Woman 1984" była planowana na listopad 2019 roku. W październiku tego roku pojawiła się jednak informacja o przesunięciu debiutu filmu. Kontynuacja przygód walecznej Amazonki trafi na duży ekran dopiero 5 czerwca 2020 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.