W filmie „Black Panther” miał pojawić się czarnoskóry Kapitan Ameryka

Sergiusz Kurczuk
01.02.2018 13:11
W filmie „Black Panther” miał pojawić się czarnoskóry Kapitan Ameryka Fot. kadr z filmu Black Panther

Reżyser Ryan Coogler wyznał, że w filmie „Black Panther” miał się pojawić jeszcze jeden czarnoskóry heros. O kogo chodzi? Podpowiadamy, że nie o Falcona.

„Black Panther” od Marvel Studios to pierwszy w tym roku film dziejący się w świecie MCU. Polska premiera odbędzie się już 12 lutego 2018 roku. To również pierwsza produkcja w historii adaptacji Marvela, w której głównym bohaterem jest czarnoskóra postać, a akcja dzieje się w Afryce. Reżyserem filmu z Chadwickiem Bosemanem w roli głównej jest Ryan Coogler. Filmowiec wyznał w rozmowie z CinemaBlend, że oryginalnie w „Black Panther” miał się pojawić jeszcze jeden czarnoskóry heros. Chodzi o młodego bohatera znanego jako Patriot. 

Szalona ciekawostka dla fanów komiksów. Bawiliśmy się nieco bohaterem znanym jako Patriot. We wczesnej fazie Joe [Robert Cole - jeden ze scenarzystów] i ja byliśmy zainteresowani położeniem na nim swoich rąk, ale odrzuciliśmy ten pomysł i bardziej skupiliśmy się na Wakandzie. Reszta była z nami od początku. M’Baku, Killmonger, T’Challa, Nakia, Okoye, Shuri, Ramonda, Klaue, Everett Ross... zawsze pojawiali się w każdym ze szkiców.

Najwidoczniej twórcy filmu uznali, że wprowadzanie postaci, która w komiksach nie jest rodowitym Wakandczykiem, nie ma sensu. Skupili się więc na bohaterach znanych z klasycznych numerów przygód Black Panthera.

Patriot - kim jest bohater z Marvel Comics?

Pomysł na wprowadzenie Patriota wydaje się być niezwykle ciekawy. Oczywiście wiązałoby to się ze znacznymi modyfikacjami w historii bohatera, bo w komiksach Patriot był Amerykaninem. Elijah Bradley po raz pierwszy pojawił się na łamach 1. numeru „Young Avengers”. Grupa młodych mścicieli pojawiła się w 2005 roku, tuż po evencie Avengers Disassembled, kiedy najwięksi bohaterowie Ziemi rozwiązali zespół. Vision postanawia uratować ideę superteamu i powołuje do życia Young Avengers. W skład drużyny oprócz Patriota wchodzili: Agardian, Hulking i Iron Lad. Z czasem dołączyli inni herosi, tacy jak Kate Bishop (druga Hawkeye), Speed, czy Stature. Jak nietrudno się domyślić, młodzi herosi byli odpowiednikami oryginalnych Avengers.

Patriot Fot. foto: Young Avengers Presents: Patriot #1

Patriot przypominał Kapitana Amerykę. Z herosem łączył go nie tylko kostium z motywami rodem z flagi Stanów Zjednoczonych i tarcza, której używał w walce, ale również osoba wujka o imieniu Isaiah Bradley. Mężczyzna został poddany eksperymentowi z Serum Superżołnierza, dzięki czemu miał podobne moce do Steve'a Rogersa. Walczył w grupie o nazwie The Crew, posługując się tarczą i starym kostiumem Kapitana Ameryki. Patriot posiadał podobne umiejętności i dzierżył replikę oryginalnej tarczy herosa. 

Young Avengers w MCU?

Całkiem możliwe, że nie wszystko stracone i niebawem zobaczymy młodych Avengerów na kinowych ekranach. Nie ukrywajmy, że aktorzy wcielający się w superbohaterów się starzeją. Samemu MCU w roku 2018 stuknie 10 rocznica. Nadal nie wiadomo, jak skończy się nadchodzący film „Avengers: Infinity War”, w którym dojdzie do długo zapowiadanej konfrontacji z największym zagrożeniem świata - Thanosem. Nie znamy też tytułu 4. części serii, która prawdopodobnie weszła już w etap postprodukcji. Być może 4 faza MCU będzie początkiem Young Avengers, którzy zastąpią dawnych herosów. Przekonamy się o tym za kilka lat. Na razie pozostaje nam się cieszyć nadchodzącym filmem o królu Wakandy. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.