W sieci pojawił się spoiler "Star Wars IX", który zdradza, kto jest ojcem Rey

Sergiusz Kurczuk
29.05.2019 10:54
Rey (Daisy Ridley)|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie

Który z bohaterów "Gwiezdnych Wojen" powie słowa: "Rey, jestem twoim ojcem"?

UWAGA! Artykuł MOŻE zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Do premiery IX epizodu "Gwiezdnych Wojen" zostało już tylko kilka miesięcy. Twórcy filmu robią, co mogą, żeby uchować w tajemnicy wszelkie informacje dotyczące fabuły. Jednak nie zawsze wszystko idzie po myśli Lucasfilm i czasem w internecie pojawi się jakiś przeciek. Tym razem chodzi o plotkę, zdradzającą odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań nowej trylogii "Star Wars" - kto jest ojcem Rey. 

"Gwiezdne Wojny IX" - kto jest ojcem Rey?

Bohaterka grana przez Daisy Ridley od samego początku wzbudza zaintrygowanie widzów i jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w całej sadze. Miliony fanów na całym świecie od roku 2014 zachodzą w głowę, skąd wzięła się Rey i jak wyglądała jej przeszłość. Mimo że w "Ostatnich Jedi" padła informacja na temat rodziców dziewczyny, nie usatysfakcjonowała widzów. Miłośnicy "Star Wars" łudzą się, że "Skywalker. odrodzenie" rozwieje wszelkie wątpliwości na ten temat. I podobno rzeczywiście tak ma być. Przynajmniej według plotki, która pojawiła się na portalu MakingStarWars.net. Początkowo była to tajemnica udostępniona jedynie dla czytelników wspierających serwis na Patronite. Jeden z patronów wrzucił ją jednak na Reddita.

Reddit Fot. foto: print screen z Reddit
Istotą plotki, zapisanej najlepiej jak to było możliwe, jest fakt, że Rey to córka Hana Solo. Nie jest jednak córką Lei Organy, a zatem  nie należy do rodu Skywalkerów. Leia i Han oddalili  się od siebie, kiedy ona zaczęła trening z Lukiem. Nie ukończyła treningu i wróciła do Hana, ale Ben Solo wiedział o romansie (chociaż nie koniecznie o Rey) i zaczął wymykać się spod kontroli i właśnie wtedy został wysłany do Luke'a.

Jak widać, wątek jednego z rodziców Rey jest ważny nie tylko z punktu widzenia tej bohaterki, ale również całego świata "Star Wars". Plotka odpowiada na pytanie, gdzie Leia nauczyła się posługiwać się Mocą, oraz dlaczego młody Kylo zbuntował się przeciwko rodzicom i przeszedł na Ciemną stronę. Chociaż Rey nie jest potomkinią Skywalkerów, jest połączona więzami krwi z ostatnim z rodu - Benem Solo.

Przeczytaj także

Czy informacja, że Han Solo jest ojcem Rey to rewelacja? Zależy dla kogo. Wielu fanów od dawna podejrzewało taki obrót spraw i zwracało uwagę na szczegóły pojawiające się podczas pierwszego spotkania Rey z Hanem w "Przebudzeniu Mocy".

Podejrzenia powróciły przy okazji premiery "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie", kiedy uważano, że to Qi'ra jest matką Rey. To nie jedyny spoiler dotyczący IX epizodu, zawarty we wpisie na Reddicie. Poe i Finn poznają prawdę na temat pochodzenia Rey od Lando Calrissiana. Nie wiadomo, kto jest matką bohaterki, ale na pewno nie jest to Zorri grana przez Keri Russel. Należy jednak pamiętać, że powyższa informacja nie została oficjalnie potwierdzona i wciąż należy do sfery domysłów fanów.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie" - kiedy premiera?

Czy powyższe doniesienia okażą się prawdą? Przekonamy się za kilka miesięcy. Zakończenie historii Skywalkerów trafi na ekrany polskich kin już 19 grudnia 2019 roku.

Zobacz też: Jak twórcy „Imperium kontratakuje” uniknęli przecieku o ojcu Luke'a Skywalkera?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.