Wesley Snipes dołączył do obsady "Księcia z Nowego Jorku 2" z Eddiem Murphym w roli głównej

08.08.2019 12:49
Wesley Snipes|undefined Fot. Rebecca Cabage/Invision/AP/East News

Wesley Snipes oficjalnie potwierdził, że wystąpi w nadchodzącym filmie Eddiego Murphy'ego "Książę w Nowym Jorku 2". Zagra afrykańskiego generała Izziego, który jest przeciwnikiem księcia Akeema. 

Oryginalny film z 1988 roku został wyreżyserowany przez Johna Landisa. Główną rolę czarującego księcia Akeema zagrał Eddie Murphy. W filmie bohater ucieka ze swojego kraju do Nowego Jorku, aby zbiec przed zaaranżowanym małżeństwem. Arsenio Hall wcielał się w jego najlepszego przyjaciela Semmiego, a natomiast James Earl Jones wcielił się w ojca Akeema. Produkcja była wielkim hitem i zarobiła prawie 300 milionów dolarów w światowym box-offisie.

Wesley Snipes zagra w Księciu w Nowym Jorku 2

W kontynuacji książę Akeem ma zostać królem fikcyjnego kraju Zamunda. Odkrywa jednak, że ma syna, o którym wcześniej nie wiedział - młody Lavelle to sprytny dzieciak z Queens w Nowym Jorku. Aby uhonorować życzenie umierającego króla i sprawić, że wnuczek zostanie księciem, Akeem i Semmi postanawiają pojechać do Nowego Jorku i odnaleźć chłopaka. Jones, Murphy i Hall ponownie zagrają swoich dawnych bohaterów.

Przeczytaj także

Kiki Layne ma zagrać córkę księcia Akeema, a należąca do obsady "Saturday Night Live" Leslie Jones obecnie negocjuje angaż w filmie. Do produkcji zatrudniono również rapera Ricka Rossa. Jego rola nie została jednak zdradzona. Paramount Pictures ustaliło datę premiery produkcji na 18 grudnia 2020 roku. Prace nad projektem trwały już od kilku lat, a pierwotnie reżyserem miał być Jonathan Levine, a obecnie jest nim Craig Brewer.

Wesley Snipes wcześniej współpracował już z Murphym i Brewerem przy komediowym filmie "Dolemite is My Name". Aktora chyba nie musimy nikomu przedstawiać - wśród jego najpopularniejszych filmów znajdziemy trylogię "Blade", a także "Biali nie potrafią skakać", czy "Człowiek demolka". 

Zobacz także: Eddie Murphy jako T'Challa w zwiastunie "Black Panther"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.