„West Side Story” Stevena Spielberga na nowych zdjęciach. Jest rozmach!

17.03.2020 11:18
„West Side Story” Stevena Spielberga na nowych zdjęciach. Jest rozmach! Fot. . JB NICHOLAS / SplashNews.com/East News

Nowa wersja słynnego musicalu „West Side Story” w reżyserii Stevena Spielberga ma trafić na ekrany kin w grudniu tego roku. Właśnie otrzymaliśmy pakiet nowych zdjęć z produkcji.

"West Side Story" - historia

„West Side Story” to słynny musical sceniczny Arthura Laurentsa z muzyką Leonarda Bernsteina, pierwszy raz wystawiony na deskach teatru w 1957 roku. Produkcja, inspirowana dramatem „Romeo i Julia” Wiliiama Shakespeare’a, opowiada o dwóch zwaśnionych gangach. Oraz o „zakazanym uczuciu”, którym darzy się para, pochodząca z wrogo nastawionych ugrupowań. 

Historia zyskała nowych fanów, gdy w 1961 roku powstał film w reżyserii Roberta Wise’a i Jerome’a Robbinsa. Produkcja z udziałem Natalie Wood, Rity Moreno i Richarda Beymera zyskała wielką przychylność widzów i krytyków, zgarniając nie tylko 10 Oscarów, ale także zarabiając ponad 44 mln dolarów. Prawie ośmiokrotność swojego budżetu.

"West Side Story" – nowa wersja – świeże zdjęcia

Filmowa adaptacja do dziś cieszy się taką estymą, że nikt nie wpadł na pomysł stworzenia nowej wersji. Do teraz. Steven Spielberg, zagorzały fan oryginału, postanowił stworzyć nowy film, bazujący na broadwayowskim musicalu. Mówi się, że nowa wersja ma być jeszcze wierniejsza oryginalnemu scenariuszowi, aniżeli produkcja z 1961 roku.

Przeczytaj także

"West Side Story" 2020 – obsada

W rolach głównych wielkiego musicalowego widowiska zobaczymy: Ansela Elgorta („Baby Driver”, „Gwiazd naszych wina”) w roli Tony’ego oraz debiutującą na wielkim ekranie Rachel Zegler w roli jego wybranki serca Marii. Ciekawym jest też, że w produkcji pojawić ma się Rita Moreno, która wcieli się jednak w nową rolę.

Teraz, na kilka miesięcy przed premierą, w sieci pojawiła się seria nowych zdjęć z produkcji, ukazująca rozmach i koloryt filmu.

Nowa wersja „West Side Story” trafi do polskich kin 18 grudnia.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.