Najlepsze filmy z Willem Smithem: "Jestem legendą", "Faceci w czerni", "Siedem dusz"

18.04.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:04
Will Smith filmy|undefined Fot. : shutterstock.com

Will Smith został określony mianem najbardziej wpływowego aktora w Hollywood. Przedstawiamy Wam 9 najlepszych filmów, w których wystąpił.

Will Smith był dwukrotnie nominowany do Oscara. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród filmowych. Wszystko zaczęło się w latach 90., kiedy aktor dostał angaż w serialu "Bajer z Bel-Air". Sitcom opowiadał o losach nastolatka, który został wysłany do rodziny w Bel-Air, a jego styl i zachowanie powodowało wiele kłótni z najbliższymi, a to prowadziło do zabawnych sytuacji. Zanim Smith dostał tę rolę, był u progu bankructwa. W końcu jednak mężczyzna zrezygnował z występowania w programie na rzecz wielkiego ekranu.

Top 9: Najlepsze filmy z Willem Smithem

Przeczytaj także

Will Smith zagrał w wielu produkcjach, które zostały pozytywnie ocenione przez krytyków. Czternaście na dziewiętnaście filmów uzyskało międzynarodowe zyski w wysokości ponad 100 milionów dolarów, natomiast cztery z nich powyżej 500 milionów dolarów.

1. "W pogoni za szczęściem" reż. G. Muccino (2006)

Film oparty na faktach. Produkcja opowiada o życiu Chrisa Gardnera. Mężczyzna odbywa staż, który pozwoli mu w przyszłości zostać maklerem. Środki na życie w końcu się kończą i Chris razem ze swoim synem, Chrisem Juniorem, mieszkają w łazience na stacji kolejowej. Sytuacja finansowa i życiowa nie przeszkadzają Gardnerowi w osiągnięciu wyznaczonego celu.

2. "Siedem dusz" reż. G. Mucciono (2008)

Ben Thomas jest urzędnikiem państwowym, który zjawia się w domu siedmiu dłużników. Mężczyzna chce odkupić swoje winy i sprawdza, jakimi ludźmi są te osoby. Dla każdej z nich Ben ma niezwykły podarunek.

3. "Ja, Robot" reż. A. Proyas (2004)

Akcja filmu dzieje się w 2035 roku. Roboty stały się nieodłączną częścią społeczeństwa. Ludzie przyzwyczaili się do życia z nimi. Pewnego razu zostaje zamordowany naukowiec z ogromnej korporacji U.S. Robotics. Wszystko wskazuje na to, że za śmiercią mężczyzny stoją maszyny.

4. "Jestem legendą" reż. F. Lawrence (2007)

Nieznany wirus zabił część społeczeństwa, a innych zmienił w krwiożercze bestie. Samotny naukowiec, Robert Neville, poszukuje szczepionki, która mogłaby odwrócić mutację. W ciągu dnia stara się zdobyć pożywienie, a w nocy walczy o życie.

5. "Dzień Niepodległości" reż. R. Emmerich (1996)

Amerykański fantastycznonaukowy film, który opowiada o inwazji Obcych na Ziemię. W miastach wybucha panika. Przyszłość zależy tylko od dwóch odważnych osób, które mogą stawić czoła kosmitom.

6. "Faceci w czerni" reż. B. Sonnenfeld (1997)

"Faceci w czerni" to najbardziej kasowa komedia w historii kina. Agent J i Agent K gonią terrorystów, którzy przybywają do nas z kosmosu. Pierwszym kandydatem do roli Agenta K był Clint Eastwood, a w Agenta J miał wcielić się Chris O'Donnell lub David Schwimmer.

7. "Wróg publiczny" reż. T. Scott (1998)

Młody prawnik, Robert, wchodzi w posiadanie dowodu zbrodni, która została dokonana przez rządowych agentów. Mężczyzna staje się celem szpiegowskich ataków. Na początku traci pracę, później ktoś podsyła jego żonie kompromitujące go zdjęcia... Ostatnim ruchem będzie zlikwidowanie Roberta.

8. "Wstrząs" reż. P. Landesman (2015)

Dr Bennet Omalu to lekarz, który powiązał mikrowstrząsy i urazy głowy sportowców z ich późniejszymi samobójstwami. Historia, która została przedstawiona w filmie, została zainspirowana artykułem, który pojawił się w magazynie "GQ".

9. "Ukryte piękno" reż. D. Frankel (2016)

W roli głównej Will Smith, który wcielił się w nowojorskiego specjalistę od reklamy. Mężczyzna po pewnych tragicznych wydarzeniach popada w depresję. Znajomi pomagają mu stanąć na nogi i opracowują plan, który pomoże mu w walce z chorobą. Smutny film o zaburzeniach psychicznych.

W 2004 roku Will Smith znalazł się na liście 40 najbogatszych ludzi, a w 2008 roku magazyn Forbes uznał go najlepiej zarabiającym amerykańskim aktorem.

Zobacz także: >>TOP 40: Najlepsze komedie wszech czasów<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.