Wojciech Smarzowski na Showmax – specjalna kolekcja z okazji premiery „Kleru”

Natalia Hluzow
27.09.2018 13:57
filmy Smarzowskiego|undefined Fot. materiały prasowe Showmax

W związku z premierą głośnego „Kleru”, którego Showmax jest koproducentem, serwis postanowił przypomnieć inne słynne filmy Wojciecha Smarzowskiego.

Wojciech Smarzowski, jeden z najważniejszych współczesnych polskich reżyserów, słynie z podejmowania trudnych tematów w sposób bezpośredni i bezkompromisowy. „Kler”, który wchodzi właśnie do kin, wywołał gigantyczną burzę w Polsce z uwagi na drażliwy w naszym kraju temat wiary katolickiej. Nie jest to jednak pierwsza produkcja reżysera, która ściska za gardło i mierzy się z polskim tabu. Z okazji nadchodzącej premiery najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, platforma Showmax postanowiła przypomnieć większość z nich.

>>> WEŹ UDZIAŁ W SONDZIE: Który film Wojciecha Smarzowskiego jest najlepszy? <<<

Filmy Smarzowskiego na Showmax

Filmografia Wojciecha Smarzowskiego to pozycja obowiązkowa dla każdego polskiego kinomana. Dlatego Showmax postanowił udostępnić 5 tytułów, które każdy szanujący się fan polskiego kina powinien znać. Wszystkie filmy trafią na platformę Showmax w dniu premiery „Kleru”.

>>> ZOBACZ TEŻ: „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski [RECENZJA] <<<

Od 28 września 2018 roku w serwisie Showmax znajdziemy:

  • „Wesele”, 2004
  • „Dom Zły”, 2009
  • „Drogówka”, 2013
  • „Pod Mocnym Aniołem”, 2014
  • „Ksiądz”, 2017

Niestety w kolekcji przygotowanej przez Showmax zabrakło „Róży” i „Wołynia” – najpoważniejszych dzieł reżysera, rozliczających się z trudną historią Polaków. Niestety filmy te nie są obecnie dostępne na żadnej popularnej platformie streamingowej.  „Kler” będzie można natomiast już od jutra oglądać w większości polskich kin. Showmax jest jednym z koproducentów filmu. Jego premiera została zapowiedziana na 28 września 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.