"Zabawa w chowanego" - znamy datę premiery nowego filmu Sekielskich

06.11.2019 09:40
Tomasz Sekielski|undefined Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Dokument "Tylko nie mów nikomu" pojawił się w internecie 11 maja 2019 roku i w ciągu kilku tygodni nie schodził z nagłówków. Film wywołał mnóstwo dyskusji. Dla braci Sekielskich nie był to jednak koniec poruszania tematu pedofilii w polskim Kościele.

Tomasz Sekielski zapowiedział niedawno, że premiera "Zabawy w chowanego", czyli kolejnego po "Tylko nie mów nikomu" filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele, odbędzie się już w styczniu 2020 roku. Jak stwierdził sam dziennikarz, w relacjach wymiar sprawiedliwości-Kościół jest jeszcze wiele do zrobienia.

Sekielscy potwierdzili datę premiery Zabawy w chowanego

Informacja została zdradzona przez braci Sekielskich, którzy zostali uhonorowani nagrodą Towarzystwa Dziennikarskiego "Dziennikarz Obywatel Roku". Datę premiery wyjawił Tomasz Sekielski, który odbierając odznaczenie poinformował o tym na scenie: 

"Zabawa w chowanego" ukaże się w styczniu. Jest jeszcze wiele do zrobienia w relacjach wymiar sprawiedliwości-Kościół, a Kościół jest wciąż instytucją uprzywilejowaną z niezrozumiałych dla nas powodów. Pokażemy historię, która pokazuje, że Kościół jest traktowany w sposób wyjątkowy, czego nie przewiduje polskie prawo.
Przeczytaj także

Na oficjalnej stronie Sekielskiego w serwisie Patronite możemy przeczytać, że "Zabawa w chowanego" to osobna produkcja, skupiająca się na wstrząsającym wątku, którego nie udało się zakończyć w "Tylko nie mów nikomu". Dokument został sfinansowany z bezpośrednich wpłat na konta. Te były realizowane przez osoby wspierające dziennikarza poza Patronite. Zbiórka funduszy na drugi film o pedofilii zakończyła się pod koniec lipca 2019 roku.

Premiera dokumentu uległa jednak zmianie ze względu na stan zdrowia Tomasza Sekielskiego. Film, tak jak "Tylko nie mów nikomu" będzie dostępny za darmo na YouTubie.

Zobacz także: Pojawił się pierwszy fragment filmu Tomasz Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Wypowiedź jednego z księży szokuje

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.