Zack Snyder chciał zabić Batmana w filmach DCEU

Natalia Hluzow
02.10.2018 17:35
Batman Ben Affleck|undefined Fot. kadr z filmu "Liga sprawiedliwości"

Reżyser „Batman v Superman” potwierdził fanowskie teorie, według których Mroczny Rycerz miał zginąć w filmach z serii DCEU.

Zanim Zack Snyder ustąpił ze stanowiska reżysera „Ligi Sprawiedliwości”, miał zamiar zrealizować pięć filmów osadzonych w DCEU. Z powodu rodzinnej tragedii poprzestał na „Człowieku ze stali”, „Batman v Superman” i nieukończonym „Justice League”. To, czy uniwersum byłoby teraz w lepszej kondycji, gdyby Snyder realizował swoje zamierzenia, jest kwestią dyskusyjną. Pewne jest jednak to, że śmierć Batmana, którą planował, miała szansę zrewolucjonizować kino superbohaterskie.

Batman miał zginąć w DCEU

Jeden z fanów DC podzielił się swoją grafiką, na której przedstawił Supermana trzymającego na rękach ciało Batmana. Fanart opatrzył opisem: „Co mogliśmy zobaczyć w 5 historii…”. 

Podobny wpis Ramesh De Silva umieścił też na portalu Vero. I jak się okazało, nie pomylił się w swoich przypuszczeniach. Jego post skomentował bowiem sam Zack Snyder, pisząc „oczywiście”.

Jeśli faktycznie Snyder planował uśmiercić Batmana, możemy jedynie żałować, że nie ukończył swojego 5-częściowego dzieła. Taka scena z pewnością zawierałaby potężny ładunek emocjonalny i – jeśli zostałaby dobrze wprowadzona i zrobiona – mogłaby nawet wpłynąć na jakość całej serii. Tymczasem, plany Snydera nie zostały zrealizowane i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miały się ziścić. Uniwersum podążyło bowiem w tak złym kierunku, że Warner Bros. zdecydowało o zresetowaniu DCEU.

Dlatego prawdopodobnie nie zobaczymy już ani Henry’ego Cavilla jako Supermana, ani Bena Afflecka jako Batmana, zaś „Joker” z Joaquinem Phoeniksem oraz „The Batman” Matta Reevesa mają otworzyć zupełnie nowy rozdział filmowej historii DC.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.