Nie żyje Christopher Plummer, najstarszy laureat Oscara. Zagrał w "Dźwiękach muzyki", "Na noże" i "Debiutantach"

05.02.2021 22:32
Christopher Plummer Fot. 0070149/Reporter

Nie żyje Christopher Plummer. Aktor jest znany widzom z ról w filmach takich jak "Dźwięki muzyki", "Debiutanci", "Dziewczyna z tatuażem" czy "Na noże".

Kariera Christophera Plummera trwała aż sześć dekad. Kanadyjski aktor debiutował w dramacie "Zostać gwiazdą", a po latach pracy został odznaczony Orderem Kanady. 5 lutego 2021 roku zmarł w wieku 91 lat.

Nie żyje Christopher Plummer

Jak donosi "Daily Mail", Christopher Plummer zmarł w swoim domu w Connecticut. W ostatnich chwilach życia towarzyszyła mu 53-letnia żona, Elanie Taylor. Menadżer aktora, Lou Pitt napisał w oficjalnym oświadczeniu:

Chris był niezwykłym człowiekiem, który bardzo kochał i szanował swój zawód. Zachował swoje staroświeckie maniery, poczucie humoru i muzykę słów. Był narodowym skarbem, który czuł się silnie związany z kanadyjskimi korzeniami. Swoją sztuką i tym, jakim był człowiekiem, poruszał serca. Będzie z nami zawsze.

Zmarł Christopher Plummer, najstarszy laureat Oscara

Najbardziej znaną rolą Christophera Plummera jest kapitan von Trapp z filmu "Dźwięki muzyki" z 1965 roku. W 2010 roku mężczyzna otrzymał Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w tragikomedii "Debiutanci", miał 82 lata. Stał się wówczas najstarszym laureatem nagrody w historii. 6 lat później otrzymał kolejną nominację do statuetek Akademii Filmowej, tym razem za rolę J.Paula Getty'ego we "Wszystkich pieniądzach świata".

Oprócz tego aktor grał także w filmach takich jak "Dziewczyna z tatuażem", "Piękny umysł", "12 małp" czy "Bitwa o Anglię". Jedną z ostatnich ról aktora była postać Harlana Thrombey'a w świetnej produkcji "Na noże".

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.