Upadek imperium? "Ant-Man: Kwantomania" to kolejny film Marvela, który dostaje negatywne oceny

16.02.2023 12:55
Upadek imperium? "Ant-Man: Kwantomania" to kolejny film Marvela, który dostaje negatywne oceny Fot. Associated Press/East News

Już w piątek 17 lutego w kinach zadebiutuje film "Ant-Man: Kwantomania", który ma oficjalnie rozpocząć 5. fazę Marvel Cinematic Universe. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje krytyków, które nie są zbyt przychylne.

Ant-Man: Kwantomania ze słabymi ocenami od krytyków

Marvel Studios rządzi i dzieli w międzynarodowych kasach biletowych nieprzerwanie od właściwie 2012 roku i filmu "Avengers", który zarobił grubo ponad miliard dolarów z samych biletów, a także był absolutnie przełomowy dla kina superbohaterskiego, łącząc zgrabnie losy postaci, które poznaliśmy na przestrzeni pięciu solowych przygód.

Polecamy

Jednak wszystkie wielkie imperia muszą w końcu upaść i chociaż Marvel broni się rękami i nogami, tworząc jeszcze więcej produkcji, niż kiedykolwiek wcześniej, to malejące przychody z kas biletowych oraz słabsze oceny od widzów i krytyków raczej nie napawają włodarzy specjalną nadzieją na przyszłość. Zwłaszcza, że debiutujący już zaraz "Ant-Man: Kwantomania" może być najgorszym filmem z MCU.

W momencie publikacji tego tekstu, "Ant-Man: Kwantomania" zanotował wynik 51% pozytywnych ocen na Rotten Tomatoes (przy 171 opiniach krytyków) i prawie identyczną średnią ocen krytyków 50/100 na Metacriticu (tu już baza to zaledwie 51 ocen). Pod tym pierwszym względem gorzej wypada tylko "Eternals" (47%), które o jeden punkcik wyprzedziło "Kwantomanię" w drugiej z kategorii.

Krótko mówiąc - nie jest to zbyt dobry wynik, niezależnie od tego, jakie przyjmiemy kryteria. W podsumowaniu na RT możemy przeczytać:

"Ant-Man i Osa: Kwantomania" nie ma tej iskry zabawy, która wynosiła na wyższy poziom poprzednie przygody postaci Marvela, ale Kang Jonathana Majorsa zdaje się być interesującym złoczyńcą, który zmieni los MCU.
Polecamy

Ciekawe w jaki sposób te oceny wpłyną na zarobki "Kwantomanii" - Ant-Man nigdy nie był najbardziej kasowym herosem w MCU, więc negatywne oceny definitywnie mu nie pomogą.

W filmie "Ant-Man i Osa: Kwantomania" superbohaterowie Scott Lang (Paul Rudd) i Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) powracają jako Ant-Man i Osa. Razem z rodzicami Hope, Hankiem Pymem (Michael Douglas) i Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) oraz córką Scotta, Cassie Lang (Kathryn Newton) przeżyją nowe przygody, przemierzając niezwykły kwantowy świat. To tam poznają m.in. Kanga Zdobywcę (Jonathan Majors).

Produkcję "Ant-Man i Osa: Kwantomania" będziemy mogli zobaczyć w kinach 17 lutego 2023 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.