Armie Hammer chciał popełnić samobójstwo. Zdradził też, że w młodości był molestowany

Armie Hammer kilka lat temu stanął w ogniu krytyki, gdy jego byłe partnerki podzieliły się opowieściami o niepokojącym zachowaniu aktora, gwałtach i tendencjach kanibalistycznych. Teraz aktor udzielił pierwszego publicznego wywiadu od tych wydarzeń.
Armie Hammer opowiedział o próbie samobójczej
Armie Hammer dwa lata temu został oskarżony przez wiele kobiet o niewłaściwe zachowanie, nadużycia na tle seksualnym, a nawet gwałt. Pojawiły się też niepokojące doniesienia o kanibalizmie, a przynajmniej niezdrowej fascynacji kanibalizmem przez aktora.
Od tamtego czasu aktor zniknął z życia publicznego, stracił wszystkie role i zaszył się na Kajmanach. Teraz jednak udzielił pierwszego wywiadu od czasu wybuchu głośnej sprawy.
W trakcie rozmowy z Air Mail przyznał się do emocjonalnego znęcania się nad swoimi byłymi partnerkami, jednocześnie zaprzeczając, że dokonał jakichkolwiek przestępstw kryminalnych. Wyjaśnił, że po wybuchu afery przez chwilę kontemplował popełnienie samobójstwa, a nawet próbował się targnąć na swoje życie:
Po prostu wyszedłem do oceanu i wypłynąłem tak daleko, jak tylko mogłem, i miałem nadzieję, że albo utonę, albo zostanę uderzony przez łódź, albo zjedzony przez rekina. Wtedy zdałem sobie sprawę, że moje dzieci wciąż są na brzegu i że nie mogę im tego zrobić.
Aktor wyjawił, że jego zachowania seksualne wynikają z tego, że był ofiarą pedofila jako nastolatek. Z relacji Hammera wynika, że jego oprawcą był pastor i jak sam tłumaczy, jego doświadczenia sprzed ponad 20 lat sprawiły, że miał niezdrowe podejście do swoich partnerek:
To było wprowadzenie seksualności do mojego życia w sposób, który był całkowicie poza moją kontrolą. Byłem bezsilny w tej sytuacji. Nie miałem sprawczości w tej sytuacji. Seksualność została mi przedstawiona w przerażający sposób, nad którym nie miałem kontroli. Moje zainteresowania poszły wtedy w kierunku: chcę mieć kontrolę nad sytuacją, w sensie seksualnym.
Hammer oczywiście odniósł się również do wielu oskarżeń dot. nadużyć seksualnych wobec swoich poprzednich partnerek:
Jestem tutaj, aby przyznać się do swoich błędów, wziąć odpowiedzialność za to, że byłem dupkiem, że byłem samolubny, że wykorzystywałem ludzi, aby poczuć się lepiej, a kiedy skończyłem, ruszyłem dalej. I traktowałem ludzi gorzej, niż powinni byli być traktowani.
Jeśli jesteś osobą dotkniętą przemocą seksualną, możesz zwrócić się o pomoc pod podane niżej numery telefonów:
- Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 - telefon pracuje całodobowo
- Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
- Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9:30-15:30, połączenie bezpłatne)
- Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
- Telefon zaufania – Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12:00 do 18:00 telefoniczny dyżur prawny)
- Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
- Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele - 800 280 900
- Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00
Oceń artykuł