TOP 10: Najlepsze odcinki z serialu Breaking Bad

Karolina Woźniak
18.02.2019
Aktualizacja: 03.02.2020 14:51
Breaking Bad|undefined Fot. : SONY PICTURES TELEVISION/ACME SHARK/MGM TELEVISION/PEGASUS / Alb

Breaking Bad to serial, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Historia niedocenionego nauczyciela chemii i niesfornego Jessego Pinkmana zyskała również przychylność krytyków. Przedstawiamy zestawienie najlepszych odcinków z serialu "Breaking Bad".

Fanów serialu z pewnością ucieszy informacja, że powstanie film "Breaking Bad". Zanim jednak to nastąpi, postanowiliśmy wybrać dla Was najlepsze sceny z serialu, który opowiada historię niedocenionego nauczyciela chemii. Mężczyzna choruje na raka i postanawia finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę. Łączy siły ze swoim byłym uczniemi wspólnie rozpoczynają produkcje metamfetaminy. Walter i Jesse sieją postrach w Nowym Meksyku. Niestety nie wszystko idzie z godnie z planem. 

Ostrzegamy, że w zestawieniu najlepszych odcinków są spoilery. Osoby, które jeszcze nie oglądały serialu powinny szybko nadrobić zaległości. "Breaking Bad" okazało się jednym z najlepszych programów. Bardzo dobrze został przyjęty przez krytyków, a odtwórca roli Waltera White'a - Bryan Cranston zwyciężal nagrody Emmy trzy lata pod rząd za najlepszego aktora w serialu dramatycznym.

Przeczytaj także

TOP 10: Najlepsze odcinki z serialu "Breaking Bad"

1. "Cat's in the Bag..." (s1e2)

W tym odcinku Walt i Jesse muszą wypić piwo, którego sobie nawarzyli. Kiedy Jesse zostaje wysłany do sklepu, żeby kupić pojemnik, w którą będą mogli rozpuścić trupa, zaczyna robić się naprawdę ciekawie. Już w drugim odcinku widz uświadamia sobie, że przygody Waltera White'a i Jessego Pinkmana nie będą idyllą.

2. "Gray Matter" (s1e5)

Skyler, żona Waltera, postanawia zorganizować interwencję, w której ma wziąć udział jej syn Walter Jr. i jej siostra Marie razem z mężem, Hankiem. W ten sposób chcą przekonać Walta do przyjęcia propozycji byłego partnera z laboratorium, który zaoferował pomoc w opłaceniu niezbędnych leków potrzebnych Waltowi.

3. "Crazy Hanful of Nothin'" (s1e6)

To właśnie w tym odcinku Walter White przybiera nazwisko "Heisenberg", które wkrótce wszędzie będzie siało postrach i każdemu będzie znane. Dodatkowo Walter wykazuje się tutaj swoim sprytem. Mężczyzna przynosi Tuco kryształki, które nie są metamfetaminą, a piorunianem rtęci.

4. "Better Call Saul" (s2e8)

Walt i Jesse mają kolejny problem. Okazuje się, że jeden z dealerów zostaje aresztowany. To zmusza White'a do spotkania z prawnikiem, którego zadaniem będzie przekonanie dealera, żeby nie wyjawiał tożsamości White'a i Pinkmana. To właśnie w tym odcinku pierwszy raz poznajemy ekscentrycznego prawnika - Saula Goodmana.

5. "Phoenix" (s2e12)

W tym odcinku zmiana Waltera White'a jest już coraz bardziej widoczna. Główny bohater włamuje się wieczorem do domu Jessego, który leży naćpany ze swoją dziewczyną, Jane. White zauważa, że kobieta zaczyna się krztusić, ale nie pomaga jej. W jednym z ostatnich odcinków przyznał, że mógł ją uratować, ale tego nie zrobił przez wzgląd na dobro swoich interesów.

6. "Caballo sin Nombre" (s3e2)

Prawdę mówiąc nie ma niczego wyjątkowego w rzucaniu pizzą na dach, ale to właśnie za sprawą tego odcinka, prawdziwi mieszkańcy domu, który w serialu jest zamieszkiwany przez rodzinę White'ów, musieli się borykać z psychofanami, którzy obrzucali ich dom pizzą. Okazuje się, że ujęcie udało się nakręcić za pierwszym razem.

7. "I See You" (s3e8)

Hank trafia w krytycznym stanie do szpitala. Został postrzelony przez Meksykanów na parkingu i grozi mu kalectwo. Nie najlepiej znosi całą sytuację. Okazuje się, że będzie wymagał kosztownej rehabilitacji.

8. "Abiquiu" (s3e11)

W tym odcinku Skyler proponuje Walterowi wspólne pranie pieniędzy i inwestycję w myjnie samochodową, w której kiedyś pracował Walt. Kobieta krytykuje plan prania pieniędzy, który zaproponował Saul Goodman.

9. "Ozymandias" (s5e14)

Walt błaga o życie szwagra i oferuje Jackowi 80 milionów, które są zakopane w beczkach. Jednak mężczyzna pozostaje niewzruszony. W tym odcinku żegnamy się z Hankiem. To bez wątpienia jeden z tych odcinków, który trzyma w napięciu od początku do końca.

10. "Felina" (s5e16)

Hank przekazuje Skyler pieniądze i prosi ją, żeby podarowała je Walterowi Jr. na jego 18 urodziny. Mężczyzna żegna się z żoną, a następnie udaje się do Jacka, gdzie dokonuje zemsty. Po raz kolejny udowadnia, jaki jest przebiegły. Udaje mu się uratować Jessego, który morduje Todda. Niestety główny bohater na końcu umiera.

Zobacz także: >>The Walking Dead jest związane z Breaking Bad?<<

Które odcinki z serialu "Breaking Bad" należą do Waszych ulubionych?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.