Brendan Fraser pamięta "szalonego małpiszona", którego poznał na planie "George'a prosto z drzewa"

21.02.2023 13:23
Brendan Fraser pamięta "szalonego małpiszona", którego poznał na planie "George'a prosto z drzewa" Fot. MATT WINKELMEYER/Getty AFP/East News

Brendan Fraser zachwyca widzów w filmie "Wieloryb", jest nominowany do wszelkich nagród i nie schodzi z nagłówków. Niedawno aktor wspomniał o ciekawych sytuacjach z czasów swojej "poprzedniej popularności".

Brendan Fraser współpracował z "szalonym małpiszonem"

Zanim stał się "Wielorybem", Brendan Fraser był gwiazdorem przygodowych komedii "Mumia" i "Mumia powraca", a także familijnego klasyka na bazie "Tarzana" o tytule "George prosto z drzewa". Na planie tego ostatniego filmu aktor miał okazję poznać szympansa, który był niespecjalnie dobrym partnerem ekranowym.

Polecamy

Fraser udzielił niedawno wywiadu Deadline, w którym opowiedział o procesie powstawania swoich największych hitów - w tym wspomnianego "George'a prosto z drzewa". Aktor wyjaśnił, że oczywiście na planie pojawiały się prawdziwe małpki, a jeden z nich nosił imię "Mr. Binks". Fraser nienawidził tego stworzenia:

Na planie "George'a..." małpki były prawdziwe. Wśród nich był Mr. Binks. Bardzo nieprzyjemny gość. Mr. Binks był małpiszonem i do tego disneyowskim małpioszonem. Ale małpki nie pokazują swojej "chłopięcej" części w filmach Disneya. Więc Mr. Binks miał bikini z futerka, a przy okazji dorastał, więc bywał bardzo poirytowany i przerażający. Potrafił być strasznie sfrustrowany, kiedy ujęcie poszło nie po jego myśli. Nauczyli go tego, żeby szeptał mi na ucho, ale raz zamiast tego, to wsadził mi do ucha język. 

W końcu pewnego razu małpiszon nie wytrzymał i wybuchł:

Raz tak się wściekł, że zerwał z siebie to małpie bikini, wskoczył na sufit i zaczął demolować plan. Rzucał w nas kwiatkami, owocami i wszystkim, co mu wpadło w ręce. Trener do niego krzyczał: "Nie! Zły Mr. Binks! Nie wolno". A ja umierałem ze śmiechu. Nigdy nie pracujcie ze zwierzętami.
Polecamy

Aktor opowiedział historię również w programie Grahama Nortona, rzucając nawet owocami, by tylko podkreślić szaleństwo jego futrzastego kolegi z planu:

Brendana Frasera możemy oglądać we wspomnianym "Wielorybie", którego premiera w Polsce odbyła się 17 lutego 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.