Jak wyglądaliby superbohaterowie w czasach PRL-u? Zobaczcie świetne grafiki

27.03.2023 16:11
Jak wyglądaliby superbohaterowie w czasach PRL-u? Zobaczcie świetne grafiki Fot. Ron Phillips / Warner Bros Pictures/Collection Christophel/East News

A co gdyby Kal-El rozbił się na przedmieściach Warszawy i nazywał się Klaudiusz Kęt? Piotr Parkowy ukąszony przez zmutowanego pająka na Saskiej Kępie? Takie gdybania możemy uskutecznić przy świetnych obrazkach bohaterów z czasów komuny.

Superbohaterowie rodem z PRL-u. Zobaczcie świetne grafiki

Niedawno na Twitterze pojawiły się grafiki Kacpra Kwiatkowskiego, który za pomocą usługi Midjourney stworzył materiały przedstawiające superbohaterów działających w czasach komuny. Wolverine, Superman, Batman, Aquaman, Flash, Spider-Man, a także Wonder Woman i Catwoman zostali przedstawieni jako ciężko pracujący Polacy, walczący o wolność.

Polecamy

Jak prace skomentował Kwiatkowski:

Superbohaterowie, ale jako (nie)zwykli, ciężko pracujący ludzie z Polski w latach 80. Część z nich pomagała nawet w obaleniu komuny.

Nam szczególnie do gustu przypadli Wolverine i Wonder Woman - wyglądają absolutnie obłędnie. Świetny jest też Spider-Man, ale to ze względu na absurd obrazka. 

Polecamy

Kwiatkowski napisał również na Twitterze, że nie miał zbyt wielu problemów z osiągnięciem takiego celu, pisząc, że jego komendy były dość proste:

Moje polecenia były bardzo ogólnikowe. Zacząłem od: Batman w komunistycznej Polsce, Chris Niedenthal, analogowa fotografia. Niektóre były bardziej szczegółowe, ale nadal bardzo proste: Spider-Man wspinający się po bloku mieszkalnym w Warszawie w latach 80. Pochmurny dzień, Chris Niedenthal, anologowa fotografia.

Efekt jest piorunujący i perspektywa Batmana przemierzającego warszawskie dachy w PRL-u, Iron Mana budującego sobie zbroję z części po polonezie albo fiacie 125p albo Aquaman zamieszkujący Morze Bałtyckie to coś absolutnie wspaniałego. Apel do DC i Marvela - fabuła pisze się sama po zapoznaniu z tymi zdjęciami. Może warto z tego skorzystać?

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.