"Jak wytresować smoka" jako film aktorski! Przygotuje go twórca oryginalnych bajek

16.02.2023 12:12
"Jak wytresować smoka" jako film aktorski! Przygotuje go twórca oryginalnych bajek Fot. EAST NEWS/ALBUM

Czkawka i Szczerbatek powracają - tym razem jednak jako aktorski duet. Twórcy oryginalnych bajek zrealizują bowiem "Jak wytresować smoka" w wersji live-action.

Jak wytresować smoka doczeka się filmu aktorskiego

Niezwykle popularna bajka Universal/Dreamworks "Jak wytresować smoka" powróci na wielkie ekrany, ale tym razem w wersji aktorskiej. Nowy film ma przygotować trzykrotnie nominowany do Oscara i laureat Złotego Globu Dean DeBlois, który będzie reżyserem, producentem i scenarzystą nadchodzącego projektu.

Polecamy

Film bazujący na serii książek "Jak wytresować smoka" Cressidy Cowell ma trafić do kin 14 marca 2025 roku. Niestety nie poznaliśmy na razie żadnych nazwisk z obsady - wiemy jedynie, że współtwórca oryginału, wspomniany DeBlois, zajmie się realizacją nowej wersji przygód Szczerbatka i Czkawki. 

Pierwsza część sagi "Jak wytresować smoka" pokazywała nam przygody młodego wikinga Czkawki (głosu udzielał mu Jay Baruchel), który w wyniku serii bardzo fortunnych zdarzeń zaprzyjaźnił się z młodym smokiem Szczerbatkiem. Chociaż inni członkowie jego wioski od lat polują na te kreatury, to za sprawą tego duetu ludzie zaczynają się otwierać na latające jaszczury i dochodzi między tymi gatunkami do współpracy.

Polecamy

Łącznie wszystkie 3 filmy z serii zarobiły w kinach ponad 1,6 miliarda dolarów, były czterokrotnie nominowane do Oscarów i zdobyły Złoty Glob za 2. odsłonę. Trudno się jednak dziwić - za sukces serii odpowiedzialni byli wspomniany DeBlois oraz Chris Sanders, którzy wcześniej zrealizowali dla Disneya "Mulan" i "Lilo i Stitcha".   

Cóż, seria jest bardzo znana i wciąż popularna, więc nikogo by nie dziwiło, gdyby Universal po cichu planował od razu trylogię aktorskich filmów "Jak wytresować smoka". W końcu Disney zarobił krocie na "Królu Lwie", "Pięknej i bestii", czy "Aladynie", więc to pokazuje, że ludzie są chętni na oglądanie tych samych bajek tylko w innej wersji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.