Jenna Ortega z "Wednesday" zmierzy się z Ghostface'em w nowej części "Krzyku". Oto zwiastun horroru

12.01.2023 16:12
Jenna Ortega z "Wednesday" zmierzy się z Ghostface'em w nowej części "Krzyku". Oto zwiastun horroru Fot. materiały prasowe/Paramount Pictures

"Nowy Jork. Nowe zasady" - takie słowa możemy przeczytać na plakacie "Krzyku VI", czyli kolejnej odsłony popularnych horrorów o zabójcy w masce ducha. Zobaczcie zwiastun produkcji z Jenną Ortegą w roli głównej. 

Gwiazda Wednesday zmierzy się z zabójcą w Krzyku VI

W wielomilionowym mieście nikt nie usłyszy twojego krzyku... Już niedługo w kinach pojawi się "Krzyk VI", czyli kolejna odsłona serii, którą od lat śledzi rzesza wiernych wielbicieli. Serię zapoczątkował w 1996 roku Wes Craven, legenda horroru, a jego godnymi następcami okazali się twórcy związani z grupą filmową Radio Silence, wielcy fani cyklu.

Polecamy

Scenerią "Krzyku VI" jest Nowy Jork. Jak mówił producent filmu Chad Villella w jednym z wywiadów, miasto w filmie pełni istotną rolę. Ale nie jest miastem z folderu turystycznego, lecz miejscem, gdzie żyją prawdziwi ludzie, którzy czasem gubią się w tłumie. A Ghostface znakomicie to wykorzystuje i każdy, absolutnie każdy, może być zagrożony:

Tyler Gillett, współreżyser filmu wraz z Mattem Bettinelli-Olpinem, dodawał, że wielkim wyzwaniem dla autorów była realizacja szóstej części cyklu niezwłocznie po części piątej, która święciła triumfy w kinach ponad rok temu: 

To było ekscytujące. Mamy tu wszystko to, co widzowie kochają w "Krzyku", ale także kilka naprawdę fajnych niespodzianek. Chcieliśmy, by "Krzyk VI" był zaskakujący i interesujący, ale pozostał nadal "Krzykiem".
Polecamy

Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów opuszcza legendarne Woodsboro. Pragną rozpocząć nowy rozdział życia i odetchnąć od ciągłego życia w strachu.

Przeprowadzają się do Nowego Jorku, dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi, które ma im pomóc zapomnieć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface sprawi, że Nowy Jork mieć będzie jeszcze jeden powód, aby nigdy nie zasypiać.

W "Krzyku VI" do swoich ról powracają m.in. Jenna Ortega, Courtney Cox, Melissa Barrera oraz Mason Gooding. Film zadebiutuje w kinach już 10 marca 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.