"Mała Syrenka" - tak będzie wyglądał krab Sebastian w nadchodzącej aktorskiej wersji bajki

02.03.2023 11:58
"Mała Syrenka" - tak będzie wyglądał krab Sebastian w nadchodzącej aktorskiej wersji bajki Fot. Walt Disney Pictures/courtesy Everett Collection/East News

Disney ma w produkcji co najmniej kilka aktorskich wersji swoich klasycznych bajek. Jedną z następnych jest "Mała Syrenka", która jeszcze na długo przed premierą spotkała się z kontrowersjami.

Mała Syrenka - jak będzie wyglądał krab Sebastian?

Ludziom w tej polityce Disneya nie podoba się wiele rzeczy - fakt, że aktorskie filmy są gorsze od oryginalnych bajek, krytykowane były decyzje castingowe w praktycznie każdej produkcji (nawet w "Małej Syrence" problemem było to, że Halle Bailey ma nieco ciemniejszy kolor skóry), a także nadużywanie CGI, odtwórczość i ogólna "miałkość" tych produkcji.

Polecamy

"Mała Syrenka" dostaje po ogonie wyjątkowo mocno i kolejny detal produkcji niewątpliwie nie spodoba się wielu osobom - mowa tutaj o postaci kraba Sebastiana, który jest jednym z najlepszych przyjaciół Arielki. 

Plusem jest to, że w aktorskiej wersji Sebkowi głosu użyczy Daveed Diggs, świetny aktor z "Hamiltona" i "Snowpiercera". I tutaj na plusach chyba możemy skończyć, bo teraz w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie kraba, który w nowej "Małej Syrence" będzie wyglądał... jak krab. Ordynarny podwodny krab. 

Czy jest to zaskakujące? No raczej nie, bo w końcu poprzednie filmy Disneya bardzo poważnie podchodziły do "realistyczności" zwierząt. Ale czy to oznacza, że ludzie się ucieszą z tego, że jedna z ulubionych i najbardziej ekspresyjnych postaci w całym filmie nagle będzie zwykłym krabem? Strzelamy, że nie.

Polecamy

W obsadzie obok Bailey pojawią się również: Javier Bardem (Król Tryton), Jacob Tremblay (Florek), Awkwafina (Blagier), wspomniany Daveed Diggs (Sebastian) oraz Melissa McCarthy (Urszula) i Jonah Hauer-King (książę Eryk).

Reżyserem aktorskiej "Małej Syrenki" został Rob Marshall - filmowiec odpowiedzialny za film "Mary Poppins powraca". Scenariusz stworzył David Magee ("Życie Pi"). Za muzykę odpowiedzą Lin-Manuel Miranda (twórca "Hamiltona") i Alan Menken (kompozytor oryginału). 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.