TOP 10: Najlepsze filmy o gotowaniu, jedzeniu i miłości

Karolina Woźniak
21.02.2019 15:53
Filmy o gotowaniu, jedzeniu i miłości|undefined Fot. : materiały prasowe

Filmy o gotowaniu i jedzeniu zawsze wzmagają apetyt. Kto z nas nie czuje głodu podczas oglądania takich filmów? Chyba nie ma takiej osoby. Przedstawiamy 10 najlepszych filmów o gotowaniu i jedzeniu.

Wszystkie propozycje kulinarnych produkcji, które tutaj umieściliśmy, warto obejrzeć. Niektóre z nich bawią do łez, inne wzruszają. Jednak z pewnością to najlepsze filmy o gotowaniu, jedzeniu i miłości. W końcu te trzy rzeczy zawsze idą ze sobą w parze. Wszystkie filmy łączy kulinarna pasja i obrazy, obok których ciężko jest przejść obojętnie. Przed Wami filmy, których lepiej nie oglądać na pusty żołądek.

Przeczytaj także

TOP 10: Najlepsze filmy o gotowaniu

1. "Jedz, módl się, kochaj" reż.Ryan Murphy (2010)

Film jest oparty na książce Elizabeth Gilbert, która opisuje w niej swoje życie. Film jest adaptacją tej powieści, a w rolę Elizabeth wcieliła się Julia Roberts. Kobieta jest nieszczęśliwą mężatką, która postanawia spełnić swoje marzenia. Zostawia męża i zaczyna podróżować. Zarówno książka, jak i film, stały się biblią dla niektórych kobiet.

2. "Życie od kuchni" reż. Scott Hicks (2007)

Film o miłości i gotowaniu. W rolach głównych Catherine Zeta-Jones i Aaron Eckhart. Aktorka wcieliła się w rolę silnej i niezależnej szefowej kuchni, której życie się radykalnie zmienia. Nagle do jej kuchni wkracza mężczyzna, który wywraca życie kucharki od góry nogami.

3. "Szef" reż. Jon Favreau (2014)

Fantastyczna komedia, która pokazuje, że w naszym życiu może się wiele wydarzyć. Jon Favreau jest kucharzem, którego kariera kończy się w jednej chwili. Jednak dla mężczyzny gotowanie jest pasją więc postanawia otworzyć mobilny bar, czyli food trucka.

4. "Ugotowany" reż. John Wells (2015)

W rolę utalentowanego kucharza wcielił się Bradley Cooper, który w tym roku jest nominowany do Oscara. Adam Jones był kiedyś ulubieńcem krytyków kulinarnych. Teraz, po wyjściu z odwyku, nikt o nim nie pamięta. Mężczyzna próbuje otworzyć restauracje, która będzie najlepsza na świecie. 

5. "Podróż na sto stóp" reż. Lasse Hallstrom (2014)

Historia hinduskiej rodziny, która przenosi się do Francji. Po przeprowadzce otwierają własny biznes, który mieści się zaraz na przeciwko eleganckiego lokalu Madame Mallory. Film nie opowiada jedynie o gotowaniu, ale również o rodzinie, miłości i pasji. Film godny polecenia.

6. "Czekolada" reż. Lasse Hallstrom (2000)

Juliette Binoche, Judi Dench i Johnny Depp w filmie, obok którego ciężko jest przejść obojętnie. Matka razem z córką przyjeżdżają do miasteczka, w którym otwierają sklep, w którym można znaleźć czekoladę pod prawie każdą postacią.

7. "Julie i Julia" reż. Nora Ephron (2009)

Film jest na podstawie opowiadania Julie Powell. Kobieta nie przepadała za pracą sekretarki więc postanowiła zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej swojej idolki, Julii Child. Wszystkie doświadczenia opisywała na swoim blogu. Ten z kolei posłużył wydawcom do opublikowania przygód kobiety w formie książki.

8. "Smak Curry" reż. Ritesh Batra (2013)

Przez przypadek losy dwojga ludzi się ze sobą krzyżują. On, samotny wdowiec i ona, nieszczęśliwa mężatka. Kobieta omyłkowo wysyła przez przypadek do samotnego mężczyzny swoją najlepszą potrawę, która miała być dostarczona do męża.

9. "Przepis na miłość" reż. Jean-Pierre Ameris (2010)

Jeśli czytają to fani francuskiego kina, to ten film z pewnością im się spodoba. Jean-Rene jest właścicielem upadającej fabryki czekolady. Mężczyzna na samą myśl o rozmowie z kimś obcym telepie się i zaczyna panikować. Angelique jest równie nieśmiała. Ona i on mogliby stworzyć idealną parę, gdyby tylko nie bali się do siebie odezwać...

10. "Ratatuj" reż. Brad Bird (2007)

Bajka, która zaskarbiła sobie sympatię widzów na całym świecie. Produkcja Disneya opowiada o szczurze, który zapragnął być wybitnym kucharzem. W końcu udaje mu się trafić do ekskluzywnej, francuskiej restauracji. Jak pracownicy zareagują na nowego członka ekipy?

Zobacz także: >>TOP 30: Najlepsze filmy akcji trzymające w napięciu<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.