Top 7: Najlepsze filmy o smokach. "Hobbit", "Harry Potter" i inne

14.03.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:30
Najlepsze filmy o smokach|undefined Fot. : kadr z filmu

Smoki fascynują wszystkich od zawsze. Latające gady wzbudzają u nas strach, ale także fascynacje. Poznajcie 7 najlepszych filmów o smokach.

Smoki to ciekawe stworzenia. Latające gady pojawiają się bardzo często w filmach fantasy i są przedstawiane w bardzo zróżnicowany sposób. Twórcy pokazują je w dwojaki sposób. Czasami jako potężne, złośliwe gady, które polują na ludzi. Innym razem smoki są stworzeniami przychylnymi człowiekowi, skorymi do pomocy, a nawet przewyższającymi ludzi głównie doświadczeniem i wiedzą. Ich wygląd także jest urozmaicony. Niektóre są pokryte łuskami inne są porośnięte futrem.

Top 7: Najlepsze filmy o smokach

Przeczytaj także

Smoki są obecne w mitologii greckiej, a także w legendach. W chrześcijaństwie są wcieleniem zła i są utożsamianie z Szatanem i Diabłem. Niezależnie od tego, w filmach i kulturze bardzo często są ukazywane pozytywnie jako symbol autorytetu i potęgi, alegoria wiedzy i mądrości. Przedstawiamy Wam najlepsze filmy o smokach.

1. Trylogia "Hobbit" reż. Peter Jackson (2012-2014)

"Hobbit" jest słynnym prequelem "Władcy Pierścieni", która powstała na podstawie powieści J. R. R. Tolkiena: "Hobbit: Niezwykła podróż", "Hobbit: Pustkowie Smauga" i "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii". Bilbo Baggins jest hobbitem, który wyrusza w niebezpieczną podróż na Samotną Górę musi pokonać smoka Smauga. Pomagają mu w tym krasnoludy.

2. "Harry Potter i Czara Ognia" reż. Mike Newell (2005)

Czwarta część filmu, który opowiada o historiach czarodzieja - Harry'ego Pottera - skupia się właśnie na latających gadach. Czara Ognia wybiera nazwisko głównego bohatera, żeby ten wziął udział w Turnieju Trójmagicznym. Smoki będą nawet świadkami niektórych wydarzeń i nieodłącznym elementem gry.

3. "Niekończąca się opowieść" reż. Wolfgang Petersen (1984)

Wyobrażacie sobie wejść w posiadanie książki, która pozwoli wam wejść do świata fantazji. Kiedy mały chłopiec po śmierci matki odnajduje taką właśnie książkę, dzięki której przenosi się do krainy wyobraźni. Okazuje się, że jest jedyną osobą, która może uratować księżniczkę.

4. "Eragon" reż. Stefen Fangmeier (2006)

Eragon to 16-letni chłopiec, który prowadzi spokojne życie. Pewnego razu odnajduje kamień i wtedy wszystko się zmienia. Do wioski przybywają istoty, które chcą odzyskać skamielinę, która jest w posiadaniu młodzieńca. Kamień okazuje się być jajem, z którego wykluwa się smok, a Eragon staje się jego jeźdźcem.

5. "Mój przyjaciel smok" reż. David Lowery (2016)

Film przypominający "Tarzana". "Mój przyjaciel smok" opowiada historię chłopca, Pete'a, który zostaje wychowany przez smoka, Eliotta. Piękna i wzruszająca produkcja spod skrzydeł wytwórni Disneya jest skierowana nie tylko do najmłodszych, ale także do starszych widzów.

6. "Ostatni smok" reż. Rob Cohen (1996)

Podczas jednej z walk ginie król, a jego syn zostaje ciężko ranny. Królowa postanawia udać się do kryjówki smoka i prosi go o pomoc. Smok oddaje księciu połowę swojego serca. W zamian za pomoc smok oczekuje od przyszłego króla przestrzeganie przestrzegania zasad kodeksu rycerskiego. Ma tego dopilnować rycerz, Bowen.

7. "Władcy ognia" reż. Rob Bowman (2002) 

Podczas prac inżynierskich zostaje odkryte legowisko, w którym spoczywa zahibernowany smok. Po dłuższym czasie okazuje się, że gatunek ludzki jest na wymarciu, a smoki rozprzestrzeniły się w zawrotnym tempie po całym świecie. Grupa ochotników chce pokonać smoki.

Filmy o smokach zyskują sporą popularność. W wielu z nich wystąpili najlepsi aktorzy z Hollywood. Christian Bale, Dennis QuaidMatthew McConaughey, Gerard Butler. Jednak wiele smoków, które zostały przedstawione w filmach, jest godnych zapamiętania. 

Zobacz także: >>Najlepsze filmy o kosmosie i kosmonautach<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.