Nie żyje scenograf "Gwiezdnych Wojen" i laureat Oscarów. Norman Reynolds miał 89 lat

07.04.2023 12:07
Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja Fot. Lucasfilm / Twentieth Century Fox Film Corporation/Collection Ch

O jego śmierci poinformowało studio LucasFilm.

W wieku 89 lat zmarł scenograf Norman Reynolds, który na swoim koncie miał dwa Oscary. Pracował on przy takich produkcjach, jak "Gwiezdne Wojny" czy "Indiana Jones". Reynolds odszedł w spokoju, otoczony swoją rodziną. 

Polecamy

Nie żyje scenograf "Gwiezdnych Wojen" i laureat Oscarów. Norman Reynolds miał 89 lat

Informację o śmierci Normana Reynoldsa potwierdziło studio LucasFilm pisząc:

Norman zawsze będzie częścią rodziny LucasFilm.

Swojego współpracownika pożegnał Steven Spielberg:

Norman był zawsze uśmiechnięty, pełen entuzjazmu i nie było niczego, co nie mógłby zrobić! Był radosny i przyjazny, a przy tym miał ogromny talent.
Polecamy

Norman Reynolds jest laureatem Oscarów za "Gwiezdne Wojny: Część IV - Nowa nadzieja" i "Poszukiwacze zaginionej Arki". Miał na swoim koncie również nominacje do Oscara za produkcje "Niezwykła Sara", "Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje", "Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi" i "Imperium Słońca".

Pracował przy takich filmach, jak "Superman" (1978), "Superman II" (1980), "Powrót do Krainy Oz" (1985), "Piramida strachu" (1985), "Imperium słońca" (1987), "Obcy 3" (1992), jak również "Mission: Impossible" (1996) czy "Kula" (1998). W 1982 roku otrzymał nagrodę BAFTA za film "Poszukiwacze zaginionej Arki".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.