Strój Olivii Newton-John z filmu "Grease" sprzedany na aukcji za rekordową sumę

04.11.2019 15:16
Grease|undefined Fot. . kadr z filmu "Grease" t: 1:43:10

"Grease" to kultowy film, w którym wystąpili John Travolta i Olivia Newton-John. W latach 70. każdy chciał wyglądać jak Danny lub Sandy.

Aktora, która w filmie wcieliła się w Sandy, postanowiła wystawić rzeczy na aukcji w Beverly Hills, które jej zostały z okresu kręcenia "Grease". Aukcja miała miejsce 2 listopada 2019 roku i wśród rzeczy, które udało się sprzedać był kultowy strój z filmu, a także różne akcesoria aktorki. Gadżety i bibeloty sprzedały się za ok. 2,4 miliona dolarów. Jednak największą furorę zrobił strój Sandy.

Strój Olivii Newton-John z filmu "Grease" sprzedany na aukcji za rekordową sumę

Mowa o skórzanej kurtce i spodniach z wysokim stanem, które aktorka miała na sobie podczas kręcenia sceny, w której wspólnie z Travoltą śpiewają "You're The One That I Want". Większość z pewnością kojarzy ten fragment. Kurtka i spodnie zostały sprzedane za 405 tysięcy dolarów czyli ok. 1,5 miliona złotych. To znacznie więcej niż spodziewali się tego organizatorzy.

Przeczytaj także

Wstępnie szacowano, że skórzana kurtka zostanie sprzedana za 100 lub 200 tysięcy dolarów. Okazało się, że kupujący dał za tę część garderoby 243 tysiące dolarów. Spodnie miały zostać kupione za ok. 40 lub 60 tysięcy dolarów, ale zostały sprzedane za ponad 162 tysiące dolarów.

Aukcja Olivii Newton-John Fot. Michelle Day/Ferrari Press/East News

Na aukcji wystawiono również różową kurtkę z wyszytym napisem "Sandy" na plecach - sprzedano ją za 50 tysięcy dolarów. Wszystkie środki zebrane podczas aukcji zostaną przekazane na centrum terapeutyczne i badawcze w Melbourne w Australii. Miejsce wpiera osoby chore na raka.

Zobacz także: Musical „Grease” w szatańskiej odsłonie

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.