Zamiast kontynuacji "Harry Potter" doczeka się nowej wersji filmów? Twórcy nie mogą się zdecydować

30.12.2022 12:22
Zamiast kontynuacji "Harry Potter" doczeka się nowej wersji filmów? Twórcy nie mogą się zdecydować Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Od kilku miesięcy w sieci pojawiają się różne dziwne plotki dotyczące przyszłości filmowej serii "Harry Potter". Te są coraz bardziej absurdalne.

Co dalej z filmowym Harrym Potterem? Doczeka się nowej wersji?

Rozczarowujące wyniki finansowe i artystyczne filmów z serii "Fantastyczne zwierzęta" sprawiły, że włodarze Warner Bros. Discovery zaczęli poważnie zastanawiać się nad przyszłością produkcji związanych ze Światem Czarodziejów - zwłaszcza, że w firmie pojawił się nowy zarząd i szef w postaci Davida Zaslava.

Polecamy

Jak pewnie się doskonale domyślacie, "Harry Potter" nadal jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i kochanych franczyz rozrywkowych na świecie - fani dzielnie podtrzymują serię przy życiu, chociaż od wielu lat nie pojawiło się nic nowego związanego z przygodami nastoletniego czarodzieja (co pokazują nam chociażby wyniki poczytności tekstów związanych z Harrym - taka zakulisowa ciekawostka).

Rozpoznawalność i miłość fanów można przekuć w pieniądze - i to dużo pieniędzy. Tak jak wspomnieliśmy, Warner próbował z "Fantastycznymi zwierzętami", ale to nie było to. Dlatego też od kilku miesięcy pojawiają się coraz to nowsze plotki dot. sagi o Chłopcu, który przeżył.

Jeszcze jakiś czas temu mówiło się wprost o kontynuacji filmów z gwiazdami pierwowzorów w rolach głównych - głównie o adaptacji "Przeklętego dziecka", czyli dramatu scenicznego, który Rowling popełniła kilka lat po zakończeniu książkowej serii.

Problem jest jednak taki, że starsi aktorzy musieliby się zgodzić na powrót do ikonicznych postaci, a i samo "Przeklęte dziecko" nie ma zbyt dobrej reputacji - i to chyba nawet wśród fanów Pottera. Niektórzy mogą więc twierdzić, że szkoda zachodu i lepiej jest od razu zrobić całą serię od początku.

Polecamy

A przynajmniej tak donosi insider Wdwpro na Twitterze, który usłyszał, że Warner podobno poważnie zastanawia się nad całkowitym restartem i zrobieniem nowych wersji przygód "Harry'ego Pottera". Te miałby zadebiutować za dopiero 3-5 lat i oczywiście znacznie różniłyby się od swoich pierwowzorów. Trzeba przyznać, że taka decyzja byłaby agresywna i spotkałaby się z OGROMNYM sprzeciwem ze strony fanów.

Oczywiście wcześniej, czy później czeka nas reboot "Harry'ego Pottera" - to jest nieuniknione. Seria była zbyt kasowa i popularna, by Warner ją porzucił. Zwłaszcza, że niespecjalnie sprawdziły się jej spin-offy, więc powrót do tych "właściwych" przygód nastoletniego czarodzieja jest naturalną koleją rzeczy.

Na razie sprawa jest w fazie raczkującej, więc zbyt wielu szczegółów nie znamy. W tym momencie możemy mieć jedynie nadzieję, że zajmie się tym ktoś kompetentny, a nowe wersje filmów będą utrzymywały wysoki poziom oryginalnych adaptacji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.