Znamy polskiego kandydata do Oscara 2020. Który film zawalczy o statuetkę?

13.09.2019 13:12
Oscary 2020|undefined Fot. . kadr z wideo Oscary dla polskich produkcji w historii prestiżowych nagród

Oscary 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Polski Instytut Sztuki Filmowej 13 września 2019 roku ogłosił kandydata do nagrody Akademii Filmowej.

Gala rozdania Oscarów wzbudza w widzach niemałe emocje. Nagrody za 2019 rok zostaną rozdane w lutym 2020 roku. Okazuje się, że na 92. ceremonii zostaną wprowadzone drobne zmiany. Akademia Filmowa umieściła nową kategorię. W 2020 roku po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda za Najlepszy Film Popularny. Kolejna zmiana dotyczy Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego. Od teraz kategoria zmieni nazwę na Międzynarodowy Film Pełnometrażowy.

Znamy polskiego kandydata do Oscara 2020

Dotychczas jedynym polskim dziełem, który zdobył Nagrodę Akademii Filmowej była "Ida" Pawła Pawlikowskiego. 13 września 2019 roku Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił polskiego kandydata do Oscara. Kto powalczy o statuetkę w 2020 roku? Tym filmem będzie "Boże Ciało" Jana Komasy. Film opowiada historię 20-letniego Daniela, który będąc w poprawczaku przechodzi duchową przemianę. Chłopak postanawia zostać księdzem. Po kilku latach młodzieniec zostaje warunkowo zwolniony i zamiast udać się do wyznaczonego miejsca pracy, idzie do kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

Przeczytaj także

Kiedy odbędą się Oscary 2020?

92. gala rozdania Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 roku w Teatrze Dolby w Hollywood. Właśnie wtedy polska produkcja zawalczy z nowym filmem Pedro Almodovara "Ból i blask" i z koreańskim "Parasite" Joon-ho Bonga.

Zobacz także: Quentin Tarantino nie wyklucza, że jego ostatni film będzie horrorem

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.