Alden Ehrenreich będzie gwiazdą serialu "Nowy wspaniały świat" na podstawie dzieła Aldousa Huxleya

17.04.2019 13:02
Alden Ehrenreich będzie gwiazdą serialu "Nowy wspaniały świat" na podstawie dzieła Aldousa Huxleya Fot. Lucasfilm/Walt Disney Studios/Moviestore/REX/Shutterstock/East News

Platforma streamingowa NBCU zapowiedziała, że w 2020 roku zadebiutuje serial oparty na książce Huxleya, w którym główną rolę zagra z znany z filmu "Solo: A Star Wars Story" Alden Ehrenreich.

Alden Ehrenreich jest pierwszą ogłoszoną gwiazdą serialu "Brave New World", który będzie adaptacją książki o tym samym tytule napisanej przez Aldousa Huxleya. Produkcja ma zadebiutować w 2020 roku na platformie streamingowej NBCU, należącej do amerykańskiej korporacji NBCUniversal (m.in. telewizja NBC, czy studio filmowe Universal). Aktor wcieli się w postać Johna "Dzikusa", który ratuje dwójkę pozostałych głównych bohaterów, Bernarda Marxa i Leninę Crowne.

Powstaje serial na podstawie powieści Nowy wspaniały świat

Twórcami serialu są David Wiener (producent "Fear of the Walking Dead"), Grant Morrison (długoletni scenarzysta DC, pracował nad komiksami o m.in. Batmanie i Lidze Sprawiedliwości) i Brian Taylor (scenarzysta m.in. "Adrenaliny" z Jasonem Stathamem). Panowie razem przygotują scenariusz serialu, a także będą producentami serialu na podstawie twórczości Huxleya. 

Literacki pierwowzór jest znany w Polsce pod tytułem "Nowy wspaniały świat". W oryginalnym opisie wydawcy możemy przeczytać:

W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej Ery Forda) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu – po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten "wspaniały świat", w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?
Przeczytaj także

Głównymi bohaterami są Bernard Marx, Lenina Crowne i John "Dzikus". Bernard należy do najwyższej kasty w społeczeństwie Republiki Świata, jednak jego proces warunkowania nie przebiegł do końca pomyślnie. Mężczyzna nie jest tak wysoki jak pozostali, a także często odczuwa negatywne emocje. Potrafi być hipokrytą i zazdrośnikiem. Podkochuje się w Leninie, z którą w końcu udaje się umówić na randkę. Kobieta natomiast po poznaniu Johna próbuje go uwieść, ale jej się to nie udaje. Sam "Dzikus" nie urodził się w Republice, ale w rezerwacie. To właśnie tam poznaje Bernarda i Leninę, którzy odwiedzają miejsce podczas swojego spotkania. Wraz z nimi udaje się do świata "cywilizowanego".

"Nowy wspaniały świat" jest uznawany za współczesny klasyk literatury science-fiction. Iron Maiden zatytułowało tak swój pierwszy album wydany po powrocie do grupy Bruce'a Dickinsona. Premiera serialu na podstawie powieści Huxleya jest planowana na rok 2020. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.