Arrow, Flash i Batwoman połączą siły w "Crisis on Infinite Earths". Zobaczcie teaser

Kamil Kacperski
12.12.2018 12:08
Arrow, Flash i Batwoman połączą siły w "Crisis on Infinite Earths". Zobaczcie teaser Fot. kadr z serialu

W wyemitowanym w grudniu 2018 roku crossoverze seriali CW zatytułowanym "Elseworlds" zapowiedziano "Crisis on Infinite Earths", czyli wielkie wydarzenie w historii uniwersum DC.

CW jesienią 2019 roku doczeka się kolejnego serialu w postaci solowych przygód "Batwoman" z Ruby Rose w roli głównej. Jednocześnie członkini "nietoperzej rodziny" będzie jedną z bohaterek "Crisis on Infinite Earths", wydarzenia, w którym udział wezmą również Flash, Green Arrow, Supergirl i (prawdopodobnie) Superman. Samo zderzenie różnych wszechświatów było zaś zapowiadane już w 1. sezonie "Flasha" - z artykułu napisanego przez Iris West-Allen dowiadujemy się, że Barry Allen "zaginął podczas kryzysu". 

Jest to zatem wydarzenie, które CW zapowiadało już od kilku dobrych lat. Nareszcie fani doczekali się pierwszej oficjalnej zapowiedzi "Crisis on Infinite Earths" - podczas ostatniego odcinka crossoveru "Elseworlds", który został wyemitowany 11 grudnia 2018 roku, stacja pokazała pierwszy teaser ich następnego wydarzenia. Zobaczcie sami:

Crisis on Infinite Earths w Arrowverse

Oryginalne wydarzenie zadebiutowało w 1985 roku i było ogromnym punktem zwrotnym dla uniwersum DC - to w ramach tego eventu różne wszechświaty przedstawione wcześniej w komiksach giganta stały się ze sobą połączone i stały się jednym wielkim domem dla herosów. Oprócz tego w 12-zeszytowej serii pojawili się prawdopodobnie wszyscy bohaterowie istniejący wówczas w komiksach DC. W jednym miejscu zebrała ich postać zwana The Monitorem, który potrzebował ich pomocy do walki z Anti-Monitorem, bestią pochodzącą ze świata antymaterii. 

cs Fot. foto: okładka komiksu "Crisis on Infinite Earths #8"

Seria jest wyjątkowo ważna dla Flasha - to właśnie Barry Allen poświęcił swoje życie, żeby powstrzymać Anti-Monitora. Ma to ogromny wpływ na późniejsze komiksy, a także na samą postać. Pseudonim "Flash" przez następne 20 lat był używany w komiksach przez Wally'ego Westa, siostrzeńca Barry'ego (w Arrowverse jest... adoptowanym bratem/szwagrem Barry'ego). Jak "Kryzys" potoczy się w serialach CW? Tego dowiemy się dopiero pod koniec 2019 roku, kiedy crossover "Crisis on Infinite Earths" zostanie wyemitowany. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.