"Assassin's Creed" - Netflix zdradził nazwisko scenarzysty, który napisze serial

15.06.2021 10:22
"Assassin's Creed" - Netflix zdradził nazwisko scenarzysty, który napisze serial Fot. materiały prasowe/Ubisoft

"Assassin's Creed" to jeden z wielu nadchodzących projektów filmowo-serialowych Ubisoftu i Netflixa. Ten doczekał się nareszcie scenarzysty, którym został współtwórca "Vikings: Valhalla".

Assassin's Creed - poznaliśmy nazwisko scenarzysty

Jak podaje Deadline, scenarzysta "Szklanej pułapki" Jeb Stuart został wybrany skrybą nadchodzącego serialu aktorskiego "Assassin's Creed", który Netflix przygotowuje we współpracy z Ubisoftem.

Polecamy

Projekt powstaje od 2020 roku w ramach umowy między Netflixem a Ubisoftem. Firmy zobowiązały się do stworzenia aktorskich projektów związanych z popularnymi franczyzami gier wideo, aczkolwiek w planach są również produkcje animowane/anime. Potwierdzono do tej pory m.in. film "The Division" z Jakiem Gyllenhaalem i Jessiką Chastain w rolach głównych. 

Produkcja Assassin's Creed zadebiutowała w 2007 roku i w trakcie 14 lat seria sprzedała się w ilości ponad 155 milionów egzemplarzy, stając się jedną z najpopularniejszych franczyz w historii gier wideo. Serię zamyka wydany w 2020 roku Assassin's Creed: Valhalla. Do tej pory powstał już jeden film na bazie serii - w 2016 roku zadebiutował "Assassin's Creed" w reżyserii Justina Kurzela z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.

Polecamy

Ten jednak okazał się być rozczarowaniem finansowym i zdobył słabe oceny od krytyków. Jego porażka przyczyniła się do tego, że Ubisoft postanowił zmienić swoje plany dotyczące przyszłości filmowych i serialowych adaptacji ich serii gier. 

Stuart niedawno pomógł stworzyć serial "Vikings: Valhalla", czyli kontynuację "Wikingów", a w przeszłości napisał scenariusze do filmów "Szklana pułapka", "Ścigany", czy "Następne 48 godzin". Niestety, data premiery "Assassin's Creed" na Netflix jest nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.