"Blade Runner" trafi na mały ekran. Powstaje anime inspirowane filmem "Blade Runner 2049"

Natalia Hluzow
30.11.2018 12:33
Blade Runner serial anime|undefined Fot. kadr z filmu "Blade Runner 2049"

Już niebawem na Adult Swim, znanym z serialu "Rick i Morty", pojawi się serial animowany inspirowany "Blade Runnerem 2049". Nowa produkcja będzie nosiła tytuł "Blade Runner: Black Lotus", a za jej realizację odpowiedzą doświadczeni twórcy anime.

Choć "Blade Runner 2049" nie może poszczycić się wybitnym sukcesem kasowym, uznanie krytyków i miłość fanów neo-noir skłoniły kolejnych twórców do zanurzenia się w tym wyjątkowym uniwersum. W lipcu 2018 informowaliśmy, że Alcon Media Group i Titan Publishing przygotowują książki, komiksy i powieści graficzne związane z filmami Ridleya Scotta i Denisa Villeneuve. Teraz Alcon Television Group we współpracy z Adult Swim ("Rick i Morty") i Crunchyroll ("Dragon Ball Super") ogłosiła serial anime o tytule "Blade Runner: Black Lotus".

"Blade Runner: Black Lotus" - serial inspirowany "Blade Runnerem 2049"

Jak poinformował portal Variety, "Black Lotus" będzie składał się z 13 półgodzinnych epizodów. Szczegóły dotyczące fabuły są oczywiście utrzymywane w sekrecie, wiadomo jednak, że akcja serialu ma toczyć się w 2032 roku, a wśród bohaterów mają pojawić się postaci znane z filmów "Blade Runner" i "Blade Runner 2049".

Serial będzie realizowany w studiu Sola Digital Arts. Reżyserią wszystkich odcinków pierwszego sezonu zajmą się Shinji Aramaki i Kenji Kamiyama, kiedy zakończą prace nad nową wersją serialu "Ghost in the Shell". Producentem kreatywnym został Shinichiro Watanabe, który napisał i wyreżyserował krótkometrażowe anime "Blade Runner Black Out 2022" będące jednym z prequeli filmu Denisa Villeneuve'a.

"Blade Runner: Black Lotus" - kiedy premiera?

Alcon Television Group będzie czuwał nad produkcją, a Adult Swim i Crunchyroll zajmą się dystrybucją "Blade Runner: Black Lotus". Pasmo Cartoon Network będzie rozpowszechniać anglojęzyczną wersję serialu poza Azją, natomiast Crunchyroll udostępni produkcję na swojej platformie streamingowej. Data premiery anime osadzonego w uniwersum "Blade Runnera" nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.