Clive Owen wcieli się w Billa Clintona w nowym sezonie American Crime Story

16.11.2019 16:31
clive owen|undefined Fot. źródło: Shutterstock

Nominowany do Oscara aktor wystąpi w "Impeachment: American Crime Story" i zagra Billa Clintona. Fabuła trzeciego sezonu "ACR" skupi się na seksualnym skandalu, który zachwiał karierą 42. prezydenta USA.

Owen dołączył tym samym do Sary Paulson (wcieli się w Lindę Tripp), Beanie Feldstein (Monica Levinsky) i Annaleigh Ashford (Payla Jones). Nadal nie wiadomo kto otrzyma rolę Hillary Clinton. Co ciekawe, producentem serialu będzie sama Monica Levinsky, którą do współpracy zaprosił twórca serii Ryan Murphy.

Clive Owen gwiazdą American Crime Story

Aktualnie powstaje scenariusz serialu. Autorką jest Sarah Burgess, która będzie opierała się na bestselerze Jeffrego Toobina "A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President".

Przeczytaj także

W 1997 roku Toobin napisał również książkę na temat O.J. Simpsona, która stała się podstawą scenariusza dla pierwszego sezonu "American Crime Story" 

Prace na planie "Impeachment" mają ruszyć w marcu 2020 roku. Premiera pierwszego odcinka serii ma odbyć się w niedzielę, 27 września 2020 r. - niecały miesiąc przed kolejnymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Początkowo kamery miały zacząć kręcić miesiąc wcześniej, ale Murphy musiał opóźnić tę datę w związku ze swoim filmem "Prom", w którym wystąpią m.in Meryl Streep i Nicole Kidman.

Robimy serial, który dokładnie sprawdzamy pod kątem faktów na podstawie wyjątkowej książki Toobina. (...) Jest to dlatego interesujący pomysł, że nie musimy nic zmieniać, aby wszystko było odczuwalne jako nowoczesne. Myślę, że sytuacja z impeachmentem Trumpa powoduje, że ten projekt jest jeszcze bardziej fascynujący.

- wyjaśnił w rozmowie z Deadline Murphy.

"Impeachment: American Crime Story" będzie składał się z ośmiu odcinków.

Zobacz także: Nicolas Cage zagra Nicolasa Cage'a w filmie o Nicolasie Cage'u

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.