DC Comics potwierdziło, kto jest najszybszym człowiekiem na świecie

Sergiusz Kurczuk
28.06.2018 11:49
Flash kontra Superman|undefined Fot. kadr z filmu Liga Sprawiedliwości

Kto jest szybszy? Superman czy Flash? DC Comics w końcu rozwiewa wątpliwości fanów. 

Znacie pytanie o to, czy pierwsze było jajko, czy kura? W świecie maniaków komiksów podobną zagadką jest kwestia najszybszej postaci w uniwersum DC Comics. Pod uwagę są oczywiście brani Superman i Flash, którzy po raz pierwszy stanęli do wyścigu w roku 1967. Wątek pojedynku na szybkość pomiędzy dwoma herosami pojawiał się wielokrotnie w komiksach, serialach i filmach. Twórcy najnowszego wcielenia serii „The Flash” postanowili w końcu rozwiązać zagadkę. 

Flash czy Superman - kto jest szybszy?

Przez wiele lat kwestia najszybszego bohatera DC nie została rozwiązana, ponieważ odpowiedź na to pytanie zależała od komiksowego twórcy i medium, w którym wyścig się pojawiał. Czasem wygrywał Flash (zarówno Barry Allen, jak i Wally West), a czasem Kal-El. W 49. numerze komiksu „The Flash” pojawił się wyścig nie tylko pomiędzy Flashem i Supermanem, ale przede wszystkim w biegu zmierzyły się ze sobą dwie wersje poruszającego się z nadludzką szybkością bohatera. Wally zdaje sobie sprawę, że jego wspomnienia zostały zmodyfikowane i zapomniał o własnych dzieciach uwięzionych w Speed Force. Postanowił uratować potomstwo za pomocą swojej nadzwyczajnej szybkości. Barry, w podobny sposób starał się uratować swoją matkę przed śmiercią, postanowił zatrzymać następcę. Szybko okazuje się, że wyścig dwóch Flashów zagraża całemu światu.

49 Fot. foto: kadr z komiksu The Flash #49

Ogromna prędkość, jaką osiągnęli herosi negatywnie wpłynęła na różne aspekty planety. Superbohaterowie wyczuwają, że coś jest nie tak i postanawiają zainterweniować, zanim Ziemia ulegnie zniszczeniu. Przy okazji chcą uratować Wally'ego i Barry'ego przed Amadną Weller, gotową wyeliminować zagrożenie w dość drastyczny sposób. Członkom Ligi Sprawiedliwości udaje się namierzyć niesamowicie szybkich bohaterów. W pogoń za nimi rzuca się Superman. Szybko wraca jednak do swoich kompanów potwornie zziajany. Ledwo żywy, przyznaje się do porażki. Nie był w stanie nawet zbliżyć się do Westa i Allena. 

49 Fot. foto: kadr z komiksu The Flash #49

Barry Allen czy Wally West - który Flash jest szybszy?

Do akcji wkracza Green Lantern, który tworzy ścianę, mającą zatrzymać ścigających się herosów. Prędkość, którą osiągnęli bohaterowie była tak duża, że z łatwością przebili się przez przeszkodę. W końcu Wally wyszedł na prowadzenie i finalnie zrobił wyrwę w Speed Force, udowadniając tym samym, że jest najszybszym żywym człowiekiem na Ziemi. 

49 Fot. foto: kadr z komiksu The Flash #49

Jak będą wyglądać konsekwencje wyścigu? Przekonamy się w kolejnym numerze komiksu „The Flash”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.