Disney Plus: Znamy cenę, datę premiery i ofertę platformy streamingowej Disneya

Natalia Nowecka
12.04.2019 12:00
Foto: Disneyplus.com|undefined Fot. Disneyplus.com

Po długim okresie oczekiwania w końcu otrzymaliśmy szczegółowe informacje związane z platformą VOD Disneya. Kiedy wystartuje Disney +, ile zapłacimy za abonament oraz jakie produkcje znajdą się w ofercie?

O tym, że Disney planuje stworzenie własnej platformy streamingowej było głośno już od dłuższego czasu. 11 kwietnia 2019 roku poznaliśmy jednak szczegóły. Włodarze Disneya uchylili rąbka tajemnicy i dowiedzieliśmy się w końcu, kiedy zadebiutuje Disney +, ile wyniesie koszt abonamentu oraz jakie tytuły znajdą się w bibliotece.

Disney Plus: Data premiery

Podczas konferencji prasowej, Disney udzielił oficjalnych informacji związanych z platformą streamingową Disney +. Okazuje się, że poważna konkurencja dla Netfliksa zadebiutuje już 12 listopada 2019 roku. Niestety, na ten moment wspomniana data dotyczy jedynie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, kiedy Disney + pojawi się na Starym Kontynencie, a w tym również w Polsce. Disney zapewnia jednak, że zgodnie z planem, w ciągu najbliższych dwóch lat platforma powinna być dostępna na całym świecie.

Przeczytaj także

Disney Plus: Cena abonamentu

Według oficjalnych informacji udzielonych przez Disneya, miesięczna subskrypcja Disney + kosztować będzie 6,99 dolara. Dostępna będzie również roczna subskrypcja wynosząca 69,99 dolarów, co daje 5,83 dolara miesięcznie.

Platforma Disney + dostępna będzie z poziomu przeglądarki internetowej, na smartfonach, tabletach systemach typu Smart TV oraz konsolach do gier. Disney zapewnia również, że serwis oferować będzie rozdzielczość 4K oraz technologię HDR. Trzeba zatem przyznać, że takie warunki, za stosunkowo niewielką cenę, są korzystną ofertą. Do tego, Disney + umożliwiać będzie zapisywanie wybranych materiałów offline, co jest olbrzymim udogodnieniem.

Foto: the Walt Disney Company Fot. Foto: the Walt Disney Company

Disney Plus: Oferta

11 kwietnia 2019 roku zaprezentowano również oficjalny interfejs serwisu, dzięki czemu uzyskaliśmy informacje odnośnie tego, jakie produkcje oferować będzie Disney +. Platforma podzielona została na pięć sekcji: Disney, Pixar, Marvel, Star Wars oraz National Geographic. Od dłuższego czasu po sieci krąży pogłoska, jakoby każdy z użytkowników miał możliwość wyboru, które z sekcji go interesują i płacić abonament jedynie za wybrane treści. Nie zostało to jednak potwierdzone podczas konferencji.

Na pierwszy rok istnienia platformy Disney + zaplanowano 25 oryginalnych seriali oraz 10 filmów na wyłączność. Do tego dochodzą również liczne dokumenty i materiały specjalne.

Foto: the Walt Disney Company Fot. Foto: the Walt Disney Company

Oprócz produkcji od Marvel Studios i seriali z uniwersum Star Wars, w ofercie Disney + znajdą się również między innymi:

  • "Into the Unknown. Miking Frozen 2" - materiał dokumentalny obrazujący, jak powstała kontynuacja słynnej "Krainy Lodu"
  • Projekt bazujący na "Toy Story"
  • "Forky ask a Questin" - animacja w odcinkach
  • "Lamp Life" - krótkometrażowy film
  • "The World According to Jeff Goldblum" - serial dokumentalny z sekcji National Geographic
  • "Magic of the Animal Kingdom" - odcinkowy dokument z sekcji National Geographic
  • "The Phineas and Ferb" (tytuł roboczy) - film animowany

Do tego dojdą również liczne serie aktorskie i dokumentalne, pełne 30 sezonów "Simpsonów" oraz produkcje wytwórni FOX, określane jako "family friendly". Łącznie biblioteka Disney + składać ma się z 7500 odcinków seriali i 500 filmów.

Zobacz też: >> Disney Plus - znamy datę premiery "The Mandaloriana" <<

 

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.