To już oficjalne! Serial o Lokim z Tomem Hiddlestonem w roli głównej naprawdę powstaje

Natalia Hluzow
09.11.2018 13:06
Loki Tom Hiddleston serial|undefined Fot. materiały prasowe

To wielkie święto dla fanów i fanek przebiegłego nordyckiego boga! Disney oficjalnie ogłosił zapowiadany wcześniej serial o Lokim, w którym w brata Thora ponownie wcieli się Tom Hiddleston.

Choć wszelkie szczegóły wciąż owiane są tajemnicą, Disney potwierdził pogłoski dotyczące nadchodzącego serialu o Lokim z Tomem Hiddlestonem, który ma być jedną z pierwszych produkcji platformy streamingowej wytwórni. Ogłoszenie to pojawiło się przy okazji ujawnienia oficjalnej nazwy serwisu, która będzie brzmiała po prostu Disney Plus.

Serial o Lokim - jedna z pierwszych produkcji Disney Plus

Produkcja poświęcona bogowi podstępu i oszustw znalazła się wśród innych, potwierdzonych wcześniej seriali Disneya, które związane będą z wielkimi kinowymi hitami. W przygotowaniu znajdują się m.in. aktorski serial "Star Wars" pt. "The Mandalorian", "Zakochany kundel" w wersji live-action oraz seriale "High School Musical" i "Potwory i spółka". Wraz z ogłoszeniem pierwszego serialu prawdziwie osadzonego w MCU, Disney ujawnił też szczegóły kolejnej odcinkowej produkcji "Star Wars".

Tak jak zapowiadaliśmy już wcześniej, serial o Lokim będzie składał się z 6-8 odcinków, zaś nad jego produkcją będzie czuwał sam Kevin Feige z Marvel Studios. Na razie nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów. Wciąż nieznane są zatem ani data premiery, ani nazwiska twórców serialu. Nie wiadomo też, czy możemy liczyć na cameo Chrisa Hemswortha w roli Thora, czyli... brata głównego bohatera serialu.

Pozostałe seriale MCU - czy zostaną zrealizowane?

Serial o Lokim póki co jest jedyną potwierdzoną przez Disneya produkcją nowego serwisu osadzoną w MCU. Zapowiadane projekty skupione na Scarlet Witch, Falconie i Zimowym Żołnierzu, których - podobnie jak w przypadku Lokiego - mieliby grać ci sami aktorzy, co w filmowej serii (Elizabeth Olsen, Anthony Mackie i Sebastian Stan), wciąż pozostają w sferze spekulacji. Jednak jeśli ich szansa na realizację zależy od powodzenia serialu o nordyckim bóstwie, nie powinniśmy się martwić o ich przyszłość.

Wytwórnia nie ogłosiła jeszcze dokładnej daty uruchomienia swojego serwisu streamingowego. Wiadomo jednak, że platforma Disney Plus wystartuje przed końcem 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.