Emma Stone i Jonah Hill w intrygującej zapowiedzi serialu Netfliksa „Maniac”

Sergiusz Kurczuk
30.07.2018 14:50
Emma Stone i Jonah Hill w intrygującej zapowiedzi serialu Netfliksa „Maniac” Fot. kadr z serialu Maniac

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu Netfliksa „Maniac”. W produkcji reżyserowanej przez Cary'ego Fukunagę wystąpili Emma Stone i Jonah Hill.

Netflix zdaje się panować w dziedzinie seriali wśród innych serwisów streamingowych i stacji telewizyjnych. To właśnie produkcje tej platformy od wielu lat cieszą się wielkim uznaniem widzów. Netflix angażuje do kolejnych przedsięwzięć wielkie gwiazdy filmu. W nadchodzącym serialu „Maniac” zobaczymy Emmę Stone i Jonah Hilla. Reżyserią zajął się natomiast Cary Fukunaga znany z pracy przy takich tytułach jak „True Detecitve”, „Jane Eyre”, „To” i „Alienista”. Serwis zaprezentował pierwszy zwiastun „Maniaca”. 

„Maniac” - zwiastun serialu Netfliksa z Emmą Stone i Jonah Hillem

Twórcy związani z Netfliksem nie boją się eksperymentów. Tak jest również w tym przypadku i to dosłownie. Nasiąknięty artyzmem zwiastun zapowiada bowiem opowieść o eksperymencie, którego celem jest stworzenie niezwykłego leku. Remedium ma uleczyć wszelkie problemy psychiczne. Jak prezentuje się zwiastun?

Zapowiedź „Maniaca” nie jest typowym trailerem, co powinno spodobać się bardziej wymagającym widzom i osobom, które mają dość zwiastunów zdradzających całą fabułę z najlepszymi scenami włącznie. Twórcy teasera starali się raczej ukazać klimat serialu i estetykę, która będzie w nim panowała. Pojawiają się więc charakterystyczne kadry, intrygująca muzyka, a całość jest utrzymana w minimalistycznym tonie. 

„Maniac” - o czym jest serial Netfliksa?

Emma Stone i Jonah Hill wcielą się w dwójkę zupełnie obcych sobie ludzi, którzy wzięli udział w eksperymencie nowego środka medycznego. Wynalazcą leku na wszelkie problemy natury psychicznej jest doktor James K. Mantleray (Justin Theroux). Annie Landsberg i Owen Milgrim trafiają do ośrodka Neberdine Pharmaceutical and Biotech na trzydniowy test, który nie dość, że ma zakończyć ich wszelkie dolegliwości, to jeszcze kuracja nie wiąże się z żadnymi efektami ubocznymi. Annie nie potrafi znaleźć celu w życiu i całą energię poświęca nieudanej relacji z matką i siostrą. Owen - jeden z synów bogatego nowojorskiego przedsiębiorcy od lat boryka się ze schizofrenią. Szybko okazuje się, że eksperyment nie idzie tak, jak zaplanował to sobie doktor Mantleray. 

W 10-odcinkowym serialu wystąpią również Sally Field, Julia Garner, Gabriel Byrne i Jemima Kirke. Na razie nie podano dokładnej daty premiery, ale „Maniac” zadebiutuje na serwisie Netflix jeszcze w roku 2018. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.