"Gra o tron": Dlaczego Jon Snow nie pogłaskał Ducha? Reżyser odpowiedział na zarzuty fanów

Kamil Kacperski
08.05.2019 15:02
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu

David Nutter wypowiedział się na temat 4. odcinka 8. sezonu "Gry o tron", a konkretnie jednej sceny - tej, w której Jon Snow nie pogłaskał swojego wilkora o imieniu Duch.

Najnowszy, 4. odcinek 8. sezonu "Gry o tron" spotkał się z wieloma nieprzychylnymi głosami ze strony fanów. Twórcom oberwało się za śmierć Rhaegala i Missandei, za zostawienie kubka po kawie ze Starbucksa w kilku ujęciach, a także za to, że... Jon Snow nie pożegnał się ze swoim wilkorem, którego "bezlitośnie" oddał rudobrodemu Tormundowi. Zwłaszcza ten ostatni fragment zdenerwował widzów, którzy na Twitterze głośno wyrazili swoje zdanie.

Gra o tron - dlaczego Jon Snow nie pogłaskał wilkora?

O całą sprawę zapytano reżysera epizodu, Davida Nuttera, który wytłumaczył w wywiadzie z Huffington Post, że wilkory były tworami graficznymi. To spowodowało, że twórcy zrezygnowali z większej interakcji między Jonem Snow a Duchem:

Przez to, że wilkory były stworzone w dużej mierze za pomocą CG, chcieliśmy ograniczyć ich użycie do minimum. Moim zdaniem, scena na tym mocno zyskała.

Nutter stwierdził również, że pożegnanie się ze zwierzętami potrafi być naprawdę trudne. Dlatego jego zdaniem, ten brak emocji ze strony Jona będzie wyglądał lepiej na ekranie:

Moim zdaniem trzymanie Ducha z boku było zwyczajnie lepszym motywem dramatycznym. Potem Jon odchodzi sam, patrząc w jego kierunku i widać między nimi połączenie, które moim zdaniem jest bardzo, bardzo mocne.

Na temat tego pożegnania wypowiedział się również John Bradley, który wciela się w Sama Tarley'ego. Aktor stwierdził, że "Jon wie, co zostawia", a omawiana scena jego zdaniem pokazuje to idealnie:

Jon zdaje sobie sprawę z tego, co za sobą zostawia. Snow jest szlachetnym człowiekiem i dobrze zna smak poświęcenia. Wie, co musi chronić i zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jest odpowiedzialny za Ducha, a także za Sama, Gilly i Małego Sama. Zostawia ich tam, gdzie będą bezpieczni.

Gra o tron - kiedy premiera nowego odcinka?

Po wydarzeniach z poprzedniego odcinka może się wydawać, że Tormunda, Sama, Gilly, a także Ducha widzieliśmy już po raz ostatni. Od końca "Gry o tron" dzielą nas jedynie 2 epizody - pierwszy z nich zobaczymy już w poniedziałek 13 maja 2019 roku o godzinie 3:00 na antenie HBO. Nowe odcinki są również dostępne za pośrednictwem HBO GO.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.