"Gra o tron" - gwiazdy zdradziły najbardziej szokujące momenty serialu

29.11.2019 11:01
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Gwiazdy "Gry o tron" zostały zapytane o najbardziej szokujące sceny z serialu. Jakie momenty wybrali aktorzy hitu HBO?

W 2019 roku stacja HBO w końcu wyemitowała zakończenie serialu "Gra o tron". Chociaż wielu fanów czuje się rozczarowanych zakończeniem produkcji, całości nie można odmówić wielkiego wpływu na kształt współczesnej telewizji. Gwiazdy "Gry o tron" opowiedziały o tym, co przez lata było charakterystyczną cechą serialu - szokujących momentach.

"Gra o tron" - najbardziej szokujące sceny według gwiazd serialu

Serwis IGN zamieścił w sieci nagranie z wywiadu z odtwórcami bohaterów serialu. Zostali zapytani o te momenty, które najbardziej wprawiły ich w osłupienie. Odpowiedzi nie były zbyt zaskakujące, chociaż pojawiły się fragmenty, o których niektórzy widzowie mogli zapomnieć.

Gwendolyne Christie, która wcieliła się w Brienne z Tarthu, podała przykład najbardziej oczywistego fragmentu serialu, który wstrząsnął widzami. Chodzi oczywiście o ścięcie Neda Starka pod koniec pierwszego sezonu "Gry o tron". Tego samego zdania byli Jacob Anderson, czyli Szary Robak, Hannah Murray, wcielająca się w Gilly oraz odtwórca Samwella - John Bradley. Druga propozycja, o której również wspomniała Christie to sławetne Krwawe Gody, podczas których zabito wielu głównych bohaterów.

Przeczytaj także

Maisie Williams, czyli odtwórczyni Arii, nie była zaskoczona powyższymi fragmentami, ponieważ zapoznała się z książkami George'a R.R. Martina. O wiele bardziej zaszokowała ją scena, w której Nony Król dotyka niemowlę i przemienia je w jednego z nieumarłych potworów. Sophie Turner również uznała ten moment za wstrząsający. Jerome Flynn, czyli serialowy Bronn wybrał kolejną oczywistość - śmierć Oberyna. Podobnie uważa Isaac Hemstead Wright grający Brana.

Przeczytaj także

Joe Dempsie (Gendry) uważa, że to zaskakujące, ponieważ twórcy stosowali podobne triki od dawna, mimo to wciąż działały. Aktor wybrał jednak inny moment - spalenie na stosie Shireen Baratheon. Zgadzaj się z nim Flynn, Carice Van Houten (Melisandre) oraz Lian Cunningham (Davos). Dla autora wywiadu najbardziej szokujący był jednak fakt, że Richard Dormer, który grał Berica... nigdy nie oglądał "Gry o tron".

Przeczytaj także

"Gra o tron" na Blu-ray i DVD - kiedy premiera?

Fani serialu będą mieli niedługo okazję, żeby przypomnieć sobie wszystkie osiem sezonów serialu. Do sprzedaży trafi niebawem domowa edycja całej "Gry o tron". Oprócz wszystkich odcinków widzowie dostaną rozmaite dodatki w postaci usuniętych scen, spotkanie gwiazd serialu po latach, film dokumentalny o hicie HBO oraz animowaną historię siedmiu królestw. Zestaw trafi do sprzedaży w grudniu 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Fani "Gry o tron" są skonfundowani. Wszystko przez jednego tweeta twórców

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.