"Gra o tron": rodzice, którzy nazwali córki na cześć Daenerys teraz żałują swojej decyzji

20.05.2019 14:52
Emilia Clarke (Gra o tron)|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Są fani "Gry o tron", którzy nadali swoim dzieciom imię Khaleesi. Metamorfoza postaci w Szaloną Królową w finałowym sezonie sprawiła, że teraz żałują swojej decyzji.

Myślicie, że jesteście fanami "Gry o tron"? To jesteście w błędzie, chyba że Wasza pociecha nazywa się jak jeden z mieszkańców Westeros lub Essos. Czasem jednak lepiej nie eksperymentować, bo potem można żałować swojej decyzji, podobnie jak rodzice, którzy nadali swoim córkom imię Khaleesi. Wszystko po to, żeby uhonorować swoją ulubioną bohaterkę z serialu HBO - Daenerys Targaryen. Niestety przemiana następczyni Żelaznego Tronu w Szaloną Królową zrodziła poważny dylemat. Chyba nikt nie che, żeby jego dziecko nazywało się jak złoczyńca.

Przeczytaj także

"Gra o tron" - nazwali córki Khaleesi, a teraz żałują

Co tam Brajanki, Dżessiki i Żaklin! Khaleesi - oto oryginalne imię! Na fali popularności "Gry o tron" w ciągu ostatnich lat wśród nowych obywatelek USA pojawiło się bardzo wiele dziewczynek o imieniu Khaleesi. Przydomek Dany pochodzi z języka Dorthaków i oznacza żonę khala - przywódcy hordy. Matka Smoków wyróżniała się jednak na tle pozostałych khaleesi, ponieważ została prawdziwą przywódczynią, która nie tylko doprowadziła do rewolucji w Wolnych Miastach, ale również zatrzęsła w posadach całym Westeros. Nic dziwnego, że fani serialu postanowili na jej cześć nazwać swoje dzieci. Niestety po emisji ostatnich odcinków "Gry o tron" wpadli w konsternację.

Jak podaje Independent, Administracja Ubezpieczenia Społecznego zdradziła, że ponad 4500 dzieci na terenie Stanów Zjednoczonych nosi imiona po postaciach z "Gry o tron", z czego 560 dziewczynek nazwano Khaleesi, a 163 Daenerys. Po tym, jak potomkini Targaryenów stała się Szaloną Królową i zrównała z ziemią całą Królewską Przystań, stała się nowym czarnym charakterem, z którym musieli poradzić sobie pozostali mieszkańcy Westeros. Jedna z matek imieniem Estrada, skomentowała swoją decyzję w odniesieniu do metamorfozy Daenerys w rozmowie z The Daily Beast.

Jestem trochę w szoku.To trochę rozczarowujące, że władza uderzyła jej do głowy. To niefajne.

6-letnia córka Estrady nazywa się Khalessi. Tak, matka rejestrując swoje dziecko w urzędzie, popełniła literówkę.

 

Swojego komentarza udzieliła również Katherine Acosta. Matka rocznej Khaleesi rozmawiała z The Cut.

Nadal ją popieram/ Nawet po ostatnim odcinku, jestem jej fanką. Nie uważam, że zrobiła coś złego. Myślę, że zrobiła, co trzeba było zrobić. Dała wiele opcji. Powiedziała: "Uklękniesz, czy nie?". Więc nie wiem, dlaczego wszyscy są wielce zaskoczeni. Robiła to wcześniej. Jeśli ją zdradzisz, nie uklękniesz, właśnie to się stanie.

Jak widać, nie wszyscy są rozczarowani postawą Daenerys. Albo w ten sposób tłumaczą sobie, że nazwali dziecko po osobie, która wymordowała bezbronnych cywili. Z drugiej strony dobrze, że fani nie inspirowali się innymi przydomkami Dany. W końcu lepiej nazywać się Khaleesi niż Zrodzona w Burzy, Matka Smoków, Pierwsza Tego Imienia, Królowa Meereen, Królowa Andalów, Rhoynarów i Pierwszych Ludzi, Władczyni Siedmiu Królestw, Protektorka Królestwa lub Niespalona.

>>Zobacz też: Polak nazwał dziecko Yoda<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.