Ile szkód wyrządził Luke Cage w pierwszym sezonie swojego serialu?

Kamil Kacperski
25.06.2018 15:38
Ile szkód wyrządził Luke Cage w pierwszym sezonie swojego serialu? Fot. kadr z wideo

Z okazji premiery 2. sezonu „Luke'a Cage'a”, Netflix we współpracy z analitykami przygotował listę zniszczeń dotychczasowych zniszczeń spowodowanych przez bohatera Harlemu.

Detektyw Misty Knight powiedziała w pierwszym sezonie Luke'owi Cage'owi, że „on może być kuloodporny, ale Harlem nie jest”. Niestety, jego praca wiąże się z tym, że ludzie bardzo często chcą go zranić, co zwykle kończy się tym, że cierpi na tym jego otoczenie. Przez 13 odcinków pierwszego sezonu to cierpienie zaowocowało milionami dolarów w kosztach zniszczeń.

Pracownicy Netfliksa i Marvela poszli nawet o krok dalej i postanowili dokładnie policzyć, ile miasto Nowy Jork musiało zapłacić za zabawę Luke'a Cage'a z różnej maści gangsterami z Harlemu. Zobaczcie wideo, które pokrótce przedstawia koszty zniszczeń z pierwszego sezonu serialu o marvelowskim herosie do wynajęcia:

Luke Cage - zniszczenia w milionach

Krucjaty Luke'a Cage'a spowodowały zniszczenia wynoszące bagatela ponad 6 milionów dolarów. Wśród obiektów, które uległy destrukcji znajdziemy m.in: 19 wybitych szyb, 16 wyważonych z zawiasów drzwi, tuzin ścian, ponad 10 samochodów, w których należy wymienić elementy karoserii lub szyby oraz jedną szopę, która tak naprawdę była sekretnym laboratorium. Oprócz tego w trakcie pierwszego sezonu „Luke'a Cage'a” miało miejsce 7 eksplozji, które przyniosły łącznie prawie 6 milionów dolarów strat.

Same dziesiątki tysięcy dolarów poszły na renowację „Szwajcarii Harlemu”, czyli barbershopu Popa, który został zniszczony w 1. sezonie aż dwukrotnie. Natomiast największym jednorazowym przykładem destrukcji było zniszczenie sklepu przez Cottonmoutha, który chciał upolować Luke'a Cage'a strzelając do niego z rakietnicy.

Luke Cage sezon 2 - kiedy premiera?

Jeżeli chcecie się przekonać, czy w 2. sezonie „Luke'a Cage'a” zniszczenia będą podobne, to już możecie to zrobić, ponieważ od 22 czerwca 2018 roku nowe odcinki serialu są dostępne na Netfliksie.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.