Jak wygląda legendarny Cthulhu? Pierwszy zwiastun serialu „Kraina Lovecrafta“ rozwiewa wątpliwości

27.07.2020 14:19
Jak wygląda legendarny Cthulhu? Pierwszy zwiastun serialu „Kraina Lovecrafta“ rozwiewa wątpliwości Fot. . materiały prasowe HBO

„Kraina Lovecrafta“ to nowy serial HBO od producentów „Uciekaj!“ i „Lost. Zagubionych“. W sieci pojawił się pełnoprawny zwiastun produkcji z pogranicza horroru i dramatu.

Kraina Lovecrafta“ (org. „Lovecraft Country“) to nowy serial produkcji HBO, za którym stoją jedne z najgłośniejszych nazwisk Hollywood. J.J Abrams, czyli reżyser, scenarzysta i producent, odpowiedzialny m.in za sukces „Lost. Zagubionych“, nowych odsłon „Mission Impossible“, czy „Star Treka“ oraz Jordan Peele, twórca horrorów „Uciekaj!” i „To my” połączyli siły, aby wyprodukować serial, bazujący na twórczości Mistrza Grozy – H.P Lovecrafta.

Przeczytaj także

„Kraina Lovecrafta” – fabuła

Produkcja opowie o trójce bohaterów, którzy w połowie lat 50. przemierzają Stany Zjednoczone, próbując odnaleźć ojca jednego z nich. Po drodze natrafią jednak na cały szereg zjawisk nadprzyrodzonych i tych rodem z horroru. Okaże się też, że bohaterowie powieści H.P Lovecrafta, słynnego mistrza grozy, zainspirowane były prawdziwymi wydarzeniami. W ten sposób na drodze bohaterów stanie chociażby słynny potwór morski Cthulhu.

Serial „Kraina Lovecrafta”, bazuje na powieści Matta Ruffa z 2016, która wpisuje się też w obecnie panujące trendy horrorów. Opowie bowiem także o problemach rasowych na terenie Ameryki Północnej w latach 50.  Mieszanka horroru i dramatu może okazać się strzałem w dziesiątkę, a kolejne informacje o produkcji zapowiadają nietuzinkową i ciekawą produkcję.

Przeczytaj także

„Kraina Lovecrafta” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie najnowszy, pełnoprawny zwiastun produkcji

„Kraina Lovecrafta” – ekipa i obsada

Showrunnerką serialu jest Mischa Green, scenarzystka, która współpracowała z twórcami seriali „Synowie Anarchii”, „Herosi”, czy dwóch odsłon serialu „Spartakus”. Za kamerą stanęli  Yann Demange i Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów, jak: Jonathan Majors, Jurnee Smollett-Bell, Courtney B. Vance i Michael K. Williams.

Producentami wykonawczymi produkcji są zaś J.J Abrams i Jordan Peele.

Przeczytaj także

„Kraina Lovecrafta” – kiedy premiera?

Serial ma zadebiutować na antenie HBO już 17 sierpnia. Tego dnia produkcja pojawi się także na platformie streamingowej HBO GO. Kolejne odcinki pojawiać się będą co poniedziałki.

Czytaj także: Stephen King jest fanem „Dark”. Co napisał o serialu? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.