"Jurassic World": Netflix stworzy serial na podstawie filmu o dinozaurach

Kamil Kacperski
04.06.2019 16:53
Jurassic World|undefined Fot. materiały prasowe

We wtorek 4 kwietnia 2019 roku DreamWorks poinformowało, że tworzy serial animowany na podstawie serii "Jurassic World", która kontynuuje wydarzenia z "Parku Jurajskiego". Wiemy o czym opowie fabuła, znamy też nazwiska twórców programu.

Netflix i DreamWorks łączą siły - efektem ich pracy ma być animowany serial dostępny na platformie streamingowej zatytułowany "Jurassic World: Camp Cretaceous" (pl. Obóz Kreda). Głównymi bohaterami produkcji będzie 6 nastolatków, którzy zostają wybrani na niesamowitą przygodę - odwiedzą bowiem jedną z wysp z dinozaurami, gdzie przeżyją mnóstwo mrożących krew w żyłach przygód z wielkimi gadami w rolach głównych.

Jurassic World - powstaje serialowy spin-off

Na razie nie zdradzono obsady produkcji, potwierdzono jednak, że "Camp Cretaceous" będzie osadzony w tym samym świecie, co filmy z serii "Jurassic World". Nie wiemy, czy gwiazdy filmowych pierwowzorów (m.in. Chris Pratt i Bryce Dallas Howard) pojawią się w produkcji DreamWorks. Dowiedzieliśmy się jednak, że Scott Kreamer i Lane Lueras (animowany serial na podstawie serii "Kung Fu Panda") będą showrunnerami produkcji. 

Przeczytaj także

Twórcy filmów, czyli Steven Spielberg i Colin Trevorrow będą pełnili funkcję producentów wykonawczych. Pomoże im w tym producent serii "Park Jurajski" i "Jurassic World", czyli Frank Marshall. A tak brzmi opis serialu przygotowany przez DreamWorks:

"Jurassic World: Camp Cretaceous" opowie o przygodach 6 nastolatków, którzy zostali wybrani na jedyne w swoim rodzaju doświadczenie w obozie kempingowym po drugiej stronie Isla Nublar. Wszystko się jednak zmieni, kiedy wyspa zostanie zdominowana przez dinozaury. Dzieciaki będą odcięte od świata, a ich jedyną szansą na przetrwanie jest stworzenie rodziny z grupy przypadkowych nieznajomych.

Niedługo po opublikowaniu samego oświadczenia, Netflix i DreamWorks zaprezentowały również wideo zapowiadające "Jurassic World: Camp Cretaceous":

Spin-off Jurassic World - data premiery

Netflix nie zdradził na razie dokładnej daty premiery produkcji, zapowiedział jednak, że serial "Jurassic World: Camp Cretaceous" pojawi się na platformie jeszcze w 2020 roku. Program będzie oczywiście w całości animowany i twórcy kierują go raczej do osób młodszych. Nie mniej, obiecują że w produkcji pojawi się również wiele elementów, które zachwycą też tych starszych fanów.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.