Kaley Cuoco zagra Doris Day w nowym serialu limitowanym

15.03.2021 11:03
Kaley Cuoco Fot. FaceToFace/REPORTER

Kaley Cuoco doskonale wpisała się w swoje emploi w serialu HBO pt. "Stewardessa". Teraz przyjdzie jej zmierzyć się z zupełnie innym wizerunkiem w nadchodzącej serii limitowanej o legendarnej Doris Day.

Słynna Penny z "Teorii wielkiego podrywu" i Harley Quinn z animowanej serii HBO, która ostatnio zachwyciła widzów i krytyków rolą alkoholiczki w serialu "Stewardessa", już niebawem przywdzieje nienaganny strój grzecznej dziewczyny z sąsiedztwa i zaśpiewa słynne "Que Sera, Sera". Kaley Cuoco postanowiła wyprodukować serial limitowany na podstawie biografii Doris Day i wcielić się w tę legendarną gwiazdę Hollywood.

Polecamy

Kaley Cuoco jako Doris Day w nowym serialu limitowanym

Po 12 sezonach kreowania postaci imprezowiczki ze skłonnościami do nadużywania alkoholu w "Big Bang Theory", Kaley Cuoco zagrała... imprezowiczkę ze skłonnościami do nadużywania alkoholu w "Stewardessie", która przyniosła jej nominację do Złotego Globu. Zgodnie z informacjami udostępnionymi na łamach Variety, teraz zdecydowała się na odmienną rolę w ekranizacji książki A.E. Hotchnera "Doris Day: Her Own Story", która jest uznawana za autobiografię gwiazdy.

Doris Day na przełomie lat 40. i 50. uchodziła za wzór cnót, kreując wizerunek naiwnej, konserwatywnej dziewczyny w słodkich musicalach. Występowała wówczas u boku największych amantów filmowych - Cary'ego Granta, Clarka Gable'a cz Jamesa Stewarta. Swoje najważniejsze role zagrała w musicalowym westernie "Calamity Jane" (1953), w komedii romantycznej "Telefon towarzyski" (1959), za którą otrzymała nominację do Oscara oraz w thrillerze "Człowiek, który wiedział za dużo" Alfreda Hitchcocka, w którym zaśpiewała słynne "Que Sera, Sera" (później wykonała ten utwór jeszcze raz w filmie "Nie jedzcie stokrotek"). 

Jej medialny wizerunek rozpadł się jak domek z kart, kiedy w latach 60. wyszło na jaw, że Doris Day była trzykrotnie zamężna, a jej ostatni wówczas mąż pozostawił ją w olbrzymich długach. Mimo niechęci do telewizji, gwiazda rozpoczęła karierę na małym ekranie, by ocalić się od finansowej ruiny. W latach 70. wyszła za mąż po raz ostatni oraz poświęciła się aktywizmowi na rzecz praw zwierząt. To właśnie działalność charytatywna Doris Day zwróciła uwagę Kaley Cuoco, która również słynie z miłości do czworonogów.

Polecamy

Serial o Doris Day: Kaley Cuoco wśród producentów

Jak wspomnieliśmy na początku, Kaley Cuoco nie tylko wystąpi w serialu o Doris Day, ale także będzie jedną z jego producentek wykonawczych. Jej firma Yes, Norman Productions połączy siły z Berlanti Productions i Warner Bros. Television, tak jak w przypadku "Stewardessy".

Nad projektem czuwać mają konsultanci z Doris Day Estate oraz Jim Pierson, który współpracował z gwiazdą, a także Tim Hotchner - syn jej biografa. Póki co żadna sieć czy platforma streamingowa nie związały się z projektem, jednak możemy podejrzewać, że z przyjemnością przygarnie go HBO Max.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.