Koniec "The Walking Dead". Twórca Robert Kirkman zdradził datę zakończenia serii

Kamil Kacperski
03.07.2019 14:56
The Walking Dead|undefined Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER

Seria komiksów "The Walking Dead" dobiegnie końca. Ostatnim wydaniem będzie edycja numer 193, która trafiła do sprzedaży w środę 3 lipca 2019 roku. Do całej sytuacji odniósł się twórca Robert Kirkman, a także stacja AMC.

Nadszedł koniec komiksów spod znaku "The Walking Dead" - już w środę 3 lipca 2019 roku na półkach sklepowych pojawiło się ostatnie, 193. wydanie serii Roberta Kirkmana. Nie będziemy oczywiście zdradzali, w jaki sposób zakończyła się popularna linia komiksów. Możemy być pewni, że nie oznacza ona końca serialu o tym samym tytule, który tworzony jest przez AMC.

The Walking Dead - koniec komiksów. Co dalej z serialem?

Stacja udostępniła bowiem oficjalne oświadczenie dotyczące "The Walking Dead", gdzie pogratulowała sukcesu Kirkmanowi. Potwierdziła również, że ich program telewizyjny nie doczeka się żadnych zmian i wydarzenia z komiksów nie wpłyną na koniec TWD w wersji AMC:

Niesamowity komiks doczekał się świata, który jest już obecny w wielu formach, a także w sercach i umysłach milionów fanów na cały świecie. Nikt tego nie zapomni przez wiele lat. Jednak zakończenie serii komiksowej nie wpłynie na serial telewizyjny.

Na temat zakończenia wypowiedział się też Robert Kirkman, który napisał, że bardzo nie chciał kończyć serii. Porównał to do oglądania serialu i świadomości, że zbliżasz się do końca danego odcinka:

Nienawidzę wiedzieć, co mnie czeka. Jako fan nienawidzę, gdy zdaję sobie sprawę, że film się kończy. Tak samo jest z serialami, książką, czy powieścią graficzną. Najlepszymi odcinkami "Gry o tron" są przecież te, które mają perfekcyjne tempo - nie wiesz, czy minęło 15 minut, czy może 50. Jesteś w wielkim szoku... Dlatego kocham długie filmy. Tracisz poczucie czasu, bo jesteś przekonany, że spędzisz z nimi wiele czasu. Jako twórca możesz jedynie próbować osiągnąć coś takiego... Historia powinna rozwijać się naturalnie i sama w sobie być zabawą. My możemy się tylko modlić, że fani to polubią. I to jest cała moja filozofia... która na szczęście w większości przypadków się sprawdzała.
Przeczytaj także

Następnie wyraził podobne emocje, co większość fanów, która nie chce końca "The Walking Dead" - poczucie złamanego serca, niechęć do pójścia dalej, itp.:

Też jestem zdenerwowany. Będzie mi tego brakowało tak samo jak wam, a może nawet i bardziej. Czuję złamane serce, że muszę zakończyć ten komiks. Ale muszę. Muszę pójść dalej.Na szczęście mogłem opowiedzieć swoją historię dokładnie tak, jak chciałem ją opowiedzieć. Miałem 193 zeszyty na to, by zakończyć ją tak, jak chciałem i nikt mi nie wchodził w drogę. To jest niewiarygodne, ale to wasza zasługa - mogłem to zrobić tylko dzięki wsparciu takich fanów, jak Wy.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, koniec komiksów nie oznacza końca serialu. "The Walking Dead" powróci na antenę AMC jesienią 2019 roku wraz z 10. sezonem. W Polsce serial emituje stacja FOX. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.