„Korona królów” podbije Europę? Serial będzie emitowany na Węgrzech

Maciej Koprowicz
11.09.2018 16:27
„Korona królów” podbije Europę? Serial będzie emitowany na Węgrzech Fot. Marcin Makowski/TVP SA/East News

Historyczną telenowelę TVP 1 o losach władców z dynastii Piastów poznają także widzowie poza Polską. Licencję na jej nadawanie zakupił węgierski nadawca publiczny.

Prawa do emisji serialu „Korona królów” uzyskała węgierska telewizja publiczna MTVA. Zakupiona przez Węgrów licencja obejmuje także trzy inne produkcje i koprodukcje Telewizji Polskiej – miniserial „Mała Moskwa” (reż. Waldemar Krzystek, 2008) oraz filmy „Komornik” (reż. Feliks Falk, 2005) i „Jutro idziemy do kina” (reż. Michał Kwieciński, 2007).

Nie ma na razie informacji, kiedy serial trafi pod węgierskie strzechy. Licencja kupiona przez MTVA od TVP obejmuje okres trzech lat.

„Korona królów” – 2. sezon. Kiedy oglądać?

Telenowela opowiadająca o losach ostatnich władców Polski z dynastii Piastów i życiu na krakowskim dworze, zwana przez fanów „polską „Grą o tron””, zadebiutowała na antenie telewizyjnej „Jedynki” 1 stycznia 2018. Choć scenografia, rekwizyty i wierność realiom historycznym zdaniem wielu obserwatorów pozostawiały sporo do życzenia, serial zdobył dużą popularność. 

3 września 2018 wystartował drugi sezon serialu, który oglądać można od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:30 na antenie TVP 1. W piątki o tej samej porze emitowany jest natomiast making of serialu, „Korona królów – taka historia…”.

Zmiany w obsadzie „Korony królów”

W nowym sezonie, w związku z przeskokiem czasowym fabuły, oglądamy nowych aktorów w głównych rolach. Mateusza Króla, który w pierwszym sezonie grał Kazimierza Wielkiego, zastąpił Andrzej Hausner. Z kolei jako Adelajdę Heską, drugą żonę monarchy możemy oglądać Aleksandrę Przesław.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.