"Marvel Zombies" w MCU. Logo serialu "What If?" zapowiada adaptację komiksowej serii

22.07.2019 13:43
Marvel Zombies 2|undefined Fot. Marvel Zombies 2

Wygląda na to, że pierwsza animacja Marvel Studios zatytułowana "What If?" wprowadzi do MCU adaptację bohaterów znanych z komiksu "Marvel Zombies".

Na platformie streamingowej Disney+ znaczącą rolę będą odgrywać filmy i seriale Marvel Studios. Jedną z nadchodzących produkcji w odcinkach jest pierwsza animacja rozgrywająca się w kinowym uniwersum - "What If?". Serial został oparty na komiksie, który ukazywał alternatywne losy dobrze znanych bohaterów. Dzięki tej luźnej adaptacji widzowie będą mieli możliwość zgłębić najdziwniejsze zakamarki multiwersum. Jednym z nich będzie najprawdopodobniej alternatywna rzeczywistość, w której superbohaterowie Marvela zamienili się w zombie

"What If?" - czy w serialu Marvela pojawi się adaptacja "Marvel Zombies"?

Podczas San Diego Comic Con 2019 Kevin Feigie zaprezentował plany Marvel Studios na najbliższe lata. Oprócz nowych filmów, pokazano zapowiedzi seriali. Wśród nich był "What If?" - antologia historii ukazujących rozmaite warianty historii całego uniwersum. Narratorem każdego odcinka będzie kosmita znany jako Watcher, któremu głosu użyczy gwiazda "Westworld" Jeffrey Wright. W obsadzie usłyszymy również aktorów występujących w filmach Marvel Studios. Na razie wiadomo, że w pierwszym odcinku zobaczymy, co by było, gdyby Peggy Carter (Hayley Atwell) została Kapitan Ameryką

Podczas panelu Marvela ujawniono logotyp "What If?". Jeden z fanów dostrzegł, że za napisem, kryją się różne rysunki. Wśród nich widać Kapitana Amerykę ukazanego jako żywego trupa. 

To odkrycie sprawiło, że fani podejrzewają twórców serialu o miniadaptację komiksu "Marvel Zombies". Nie wykluczone jednak, że rysunek przedstawia w rzeczywistości zupełnie inną historię - opowieść o tym, że nie Steve Rogers, ale Red Skull stał się Kapitanem Ameryką.

"Marvel Zombies" - co to jest?

W 2005 roku na kartach 21. numeru "Ultimate Fantastic Four", Reed Richards nawiązał kontakt z samym sobą z innego wymiaru (Earth-2149). Okazało się, że w alternatywnej rzeczywistości odkrytej przez Mr. Fantastica superbohaterowie zmieniają się w zombie. Pomysł tak bardzo spodobał się czytelnikom, że w krótce Wydawnictwo Marvel Comics stworzyło osobną serię zatytułowaną "Marvel Zombies". 

Marvel Zombies Vs. Army of Darkness Fot. foto: Marvel Zombies Vs. Army of Darkness

Przy tym nietypowym połączeniu horroru z komiksem superbohaterskim pracował między innymi Robert Kirkman - twórca "The Walking Dead". Doszło nawet do crossoveru, w którym Ash Williams z "Martwego zła" stanął do walki z herosami-zombie. Co ciekawe podczas SDCC 2019 ogłoszono, że niebawem wyjdzie kolejna komiksowa seria spod szyldu "Marvel Zombies". Biorąc pod uwagę spójność marketingową Marvel Comics i Marvel Studios, jest niezwykle prawdopodobne, że rzeczywiście niebawem zobaczymy na małym ekranie superbohaterów, łaknących ludzkich mózgów.

Przeczytaj także

"What If?" - kiedy premiera na Disney+?

Przedsmak "Marvel Zombies" pojawił się w filmie "Spider-Man: Far From Home". W scenie pojedynku między tytułowym bohaterem i Mysterio pojawiła się iluzja rodem z kina grozy. Spidey zobaczył grób Tony'ego Starka, z którego nagle wyskoczył nieumarły, na wpół rozłożony Iron Man. Ten Easter egg został natychmiast wyłapany przez fanów Marvela. Nikt jednak nie spodziewał się, że za jakiś czas zobaczymy adaptację "Marvel Zombies". 

Spider-Man: Far From Home Fot. foto: materiały promocyje/Marvel Studios

Czy rzeczywiście tak się stanie? Przekonamy się za niecałe dwa lata. "What If?" zadebiutuje na Disney+ latem 2021 roku. 

 

Zobacz też: Wujek Ben, Hydro-Man i wieża Avengers, czyli wszystko, co przegapiliście w zwiastunie filmu "Spider-Man: Far From Home" 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.