Netflix ma już ponad 200 milionów użytkowników. Absolutnie pobił wszelkie prognozy

20.01.2021 13:36
Netflix ma już ponad 200 milionów użytkowników. Absolutnie pobił wszelkie prognozy Fot. Kaspars Grinvalds/Shutterstock.com

Netflix przekroczył właśnie liczbę 200 milionów płatnych użytkowników, notując przy okazji najlepszy rok w swojej historii. Pandemia koronawirusa i ograniczenie wychodzenia z domu okazało się żyłą złota dla platformy streamingowej.

Netflix ma już ponad 200 milionów użytkowników

W czwartym kwartale 2020 roku, Netflix zanotował 8,51 miliona nowych płatnych użytkowników, czyli około 2,5 miliona więcej, niż firma przypuszczała. Ten zastrzyk nowych subskrybentów spowodował, że platforma streamingowa może się pochwalić łącznie ponad 203 milionami użytkowników.

Polecamy

Netflix przypuszczał, że zanotuje ponad 6 milionów nowych użytkowników w czwartym kwartale 2020 roku, ponieważ bazowali swoją prognozę na tegorocznych wzrostach z powodu pandemii w pierwszej połowie roku. Łącznie przybyło im w 2020 roku około 36,6 miliona płacących subskrybentów - to jest najlepszy wynik w ich historii, bijąc poprzedni rekord o 8 milionów (28,8 miliona użytkowników w 2018 roku). 

Netflix zdradził również, że zanotował 6,64 miliarda dolarów przychodów. Pokryło się to z prognozami analityków z Wall Street, którzy wieścili im przychody rzędu 6,63 miliarda. 

Polecamy

Platforma steamingowa ma obecnie ponad 500 tytułów w post-produkcji lub "gotowych do wystartowania". Wśród nich jest 71 tytułów, które Netflix zapowiedział kilka dni temu (w każdym tygodniu na platformie ma się pojawiać chociaż jeden pełnometrażowy film).

Najpopularniejszą produkcją w ostatnim kwartale 2020 roku było "The Crown". Serial obejrzało łącznie ponad 100 milionów osób. Najlepszym debiutem w historii Netfliksa okazał się natomiast "Gambit królowej", który obejrzano w sumie w ponad 62 milionach domostw. 

Netflix zakłada, że w pierwszym kwartale 2021 roku przybędzie im 6 milionów użytkowników (dla porównania rok wcześniej zanotowali wzrost o 15,8 miliona). Ten ma być zdecydowanie mniejszy, niż w 2020 roku ze względu na poluźnienie obostrzeń związanych z pandemią. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.