Nastoletnia czarownica powraca! I wiemy, kto zagra Sabrinę w nowym serialu Netflixa

Natalia Hluzow
08.01.2018 17:28
Nastoletnia czarownica powraca! I wiemy, kto zagra Sabrinę w nowym serialu Netflixa Fot. kadr z serialu

Reboot „Sabriny nastoletniej czarownicy” ma totalnie różnić się od serialu z lat 90. Podobnie jak główna bohaterka, w którą kiedyś wcielała się Melissa Joan Hart. Kto zagra ją teraz?

Większość z nas pamięta Sabrinę jako miłą i zabawną blondynkę z sit-comu, która musiała zmagać się nie tylko z problemami typowej nastolatki, ale też ze swoimi magicznymi mocami, które często komplikowały sprawy przynosząc komiczne efekty. Teraz bohaterka powraca w reboocie serialu przygotowanym dla Netflixa, jednak w o wiele bardziej mrocznej i przerażającej wersji.

Produkcja będzie ekranizacją komiksu „Chilling Adventures of Sabrina”. W nowym, makabrycznym wcieleniu młodej czarownicy zobaczymy Kiernan Shipkę, która fanom serialu „Mad Men” może być znana jako córka Dona Drapera. Informacja ta znalazła się na oficjalnej stronie Archie Comics i jednocześnie ogłosił ją twórca komiksu, a zarazem producent i twórca serialu, Roberto Aguirre-Sacasa:

Sabrina narodziła się w 1962 roku na łamach komiksu Archie’s Madhouse. Jej twórcami byli George Gladir i Dan DeCarlo. Własny komiks o tytule „Sabrina, nastoletnia czarownica” otrzymała w 1971 roku. To właśnie on stał się podstawą popularnego serialu z lat 90., a także serialu animowanego i kilku filmów z Melissą Joan Hart w roli głównej. „Chilling Adventures of Sabrina” to mroczna wariacja na temat historii nastoletniej czarownicy, która powstała w 2014 roku na łamach Archie Horror. Jej autorem jest Roberto Aguirre-Sacasa, również twórca „Riverdale” - serialu, który czerpie z Archie Comics i łączy się z opowieścią o Sabrinie.

sabrina 1 Fot. foto: kadr z wideo

Dlatego też serial Netflixa będzie realizowany przez tę samą ekipę filmowców w Warner Bros. TV, a za kamerą pilotażowego odcinka stanie Toland Krieger, który współpracował z Aguirrem-Sacasą także przy „Riverdale”.

W nowym serialu powrócą na pewno ciotki Hilda i Zelda oraz chłopak Sabriny – Harvey Kinkle. Pojawią się też Madam Satan, kuzyn Ambrose i przyjaciółka dziewczyny, Rosalind. Nie zostało jeszcze potwierdzone, czy na ekranie zobaczymy ponownie uwielbianego czarodzieja zaklętego w kota – Salema. Serial ma pojawić się na przełomie 2018 i 2019 roku i liczyć 20 odcinków.

Czy współczesna Sabrina stanie się tym, czym Buffy była dla nastolatek w latach 90.? Przekonamy się już niebawem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.