Netflix stworzy aktorski serial na podstawie animacji „Awatar: Legenda Aanga”

Sergiusz Kurczuk
19.09.2018 14:49
Netflix stworzy aktorski serial na podstawie animacji „Awatar: Legenda Aanga” Fot. kadr z serialu Awatar: Legenda Aanga

Aang - młody Władca wiatru powróci w kolejnej adaptacji serialu animowanego. Tym razem produkcją zajmie się platforma Netflix. 

W 2005 roku powstał serial animowany „Awatar: Legenda Aanga”, w oryginale znany jako „Avatar: The Last Airbender”. Produkcja łącząca elementy amerykańskich kreskówek z kreską i sposobem animacji charakterystycznymi dla anime cieszyła się dość dużą popularnością.

Na tyle dużą, że w 2010 roku stworzono aktorski film pełnometrażowy zatytułowany po prostu „Ostatni Władca Wiatru”.

Adaptacja nie została jednak tak ciepło przyjęta, jakby się tego spodziewali twórcy. Chociaż ostatni odcinek serialu animowanego został wyemitowany w roku 2008, o Aangu i jego przyjaciołach nie zapomniano. Okazuje się, że platforma Netflix, szykuje się do stworzenia aktorskiego serialu na podstawie przygód władcy wiatru. 

„Awatar: Legenda Aanga” jako serial Netflix

Newsa potwierdzono za pomocą profilu na Twitterze. Uzupełniono ją za pośrednictwem konta NX, skupiającego informacje o produkcjach Netflksa z pogranicza fantasy i science fiction. Nad serialem mają czuwać twórcy oryginalnego serialu. 

Nowa, aktorska wersja serialu „Awatar: Legenda Aanga” pojawi się na Netfliksie. A ja mogę potwierdzić, że oryginalni twórcy Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko powrócą, by przejąć nad nim kontrolę. Trenowaliśmy to przez wszystkie lata. 

Tweety zilustrowano concept artem autorstwa Johna Stauba, przedstawiającym głównego bohatera i jego przyjaciela - latającego bizona Appa. DiMartino i Konietzko również potwierdzili te rewelacje w oficjalnym oświadczeniu. 

Jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia aktorskiej wersji „Awatara: Legendy Aanga”. Nie możemy doczekać się, by stworzyć świat Aanga w taki sposób, w jaki to sobie zawsze wyobrażaliśmy, z odpowiednią obsadą bez stosowania whitewashingu. To jedyna w życiu szansa na zbudowanie historii opartej na wielkiej pracy włożonej w oryginalny serial animowany i pogłębienie postaci, opowieści, akcji i całego świata. Netflix jest całkowicie oddany zrealizowaniu naszej wizji, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. 

„Awatar: Legenda Aanga” - o czym jest serial animowany?

Oryginalna produkcja była emitowana na kanale Nickelodeon. Historia inspirowana kulturami Wschodu i Północy opowiada o 12-letnim magu powietrza Aangu, który odkrywa w sobie kolejną inkarnację Awatara - wyjątkowej osoby, która potrafi panować nad wszystkimi żywiołami. Los sprawia, że Aang i jego latający bizon zostają zamrożeni na 100 lat. W ciągu wieku władzę na świecie przejął Naród Ognia. Magowie powietrza zostali zabici, a inne nacje z trudnością stawiają opór agresorom. Nastolatki z Południowego Plemienia Wody - Katara i jej brat Sokka przez przypadek odnajdują Aanga, który staje się jedyną nadzieją na pokonanie Narodu Ognia. 

Na razie nie wiadomo nic na temat obsady i premiery serialu „Awatar: Legenda Aanga”. Fani przygód ostatniego władcy wiatru będą musieli uzbroić się w cierpliwość. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.